Jan Dvořák – z Vyškova si odvážíme mnoho postřehů

Další cenné zkušenosti si ze svého druhého ostrého startu odváží posádka Autoklub Peugeot Rally Talentu, Jan Dvořák a Jiří Kalkus.

Na 26. ročníku Rally Vyškov startovali s nově připraveným vozem ze stáje BRYNDA Racing.

„Kromě nového vozu jsem si na Vyškově vyzkoušel i šotolinu. V prvním průjezdu jsem si vůbec nevěřil a jel jsem až moc opatrně. Před startem druhé vložky jsme čekali asi patnáct minut a tak jsme do testu odjeli s úplně studeným autem. Z toho jsem byl trochu rozhozený, protože nefungovaly ani gumy ani brzdy. V úvodu soutěže jsme ztráceli asi 3 sekundy na kilometr. V druhých průjezdech jsem se pokusil zrychlit a podařilo se mi snížit ztrátu na 1,5 sekundy na kilometr. Nové auto lépe brzdí, tak jsem si jistější při hledání brzdných bodů z vyšších rychlostí. Ve čtvrté erzetě se mi podařilo trefit retardér, který byl hodně zavřený. Za to nás čekala penalizace, ale naštěstí jsme nic neudělali autu. Když bych to shrnul, jeli jsme teprve podruhé a pro nás je důležité hlavně sbírání zkušeností, což je možné jenom odjetými kilometry. Díval jsem se na onboardy a je z nich patrné, že oproti Kopné je naše jízda mnohem plynulejší, čeká nás ale ještě hodně práce,“ hodnotil svůj druhý ostrý start s Peugeotem R2 Jan Dvořák.

„Po dvou odjetých závodech je složité cokoliv hodnotit. Peugeot 208 R2 je sofistikovaný závodní vůz a pro jezdce, který před tím s ničím jiným nejel, to není úplně jednoduché. S Honzou testujeme, předávám mu svoje zkušenosti a postupujeme krůček po krůčku. Během Vyškova dokázal zrychlit téměř o 2 sekundy na kilometr a to je poměrně slušný progres. Stále jsme ale ve fázi seznamování se s autem, tak jedeme staré pneumatiky ještě po Filipu Marešovi. Vůz jsme nastavili do varianty soft podle Peugeot sportu. Na další závod přenastavíme odklony na přední nápravě, ale více úprav dělat nebudeme. Největší úkol dostal spolujezdec Jirka Kalkus, který musí do Pačejova zhubnout dalších 8 kilo,“ vypráví s úsměvem Jiří Brynda z týmu BRYNDA Racing.

Šestadvacátý ročník Rally Vyškov dokončil Jan Dvořák s Jiřím Kalkusem na 11. místě ve třídě 6. Dalším podnikem v kalendáři mladé posádky je XXXIX. ročník Rally Pačejov ve dnech 27. a 28. července 2018.

Komentářů celkem: 5
Fox
7. 5. 2018 22:43
0 0
Omlouvám se, ale pořád tomu nerozumím smajlík
Tuhle akci pořádá Peugeot, Autoklub Peugeot nebo Autoklub ČR ?
Jinak je fajn, že mají kluci nějakého mentora, který jim může občas poradit, o čem vlastně rally je smajlík:
9. 5. 2018 12:37
0 0
ze stránek Autoklubu:
"Při pátečních seznamovacích jízdách na Rally Vyškov si všimli staršího pána, který zkolaboval v osobním vozidle. Ihned mu poskytli první pomoc a do příjezdu záchranné služby se snažili obnovit jeho životní funkce. Honzo a Jirko, patří vám velké díky."
Tohle je za všechny vyhraný erzety a soutěže smajlík
Fox
9. 5. 2018 14:20
0 0
Novej: Tak o tom žádná, klobouk dolů...
xp
9. 5. 2018 17:39
1 0
Je to tak, pro Honzu s Jirkou a také pro Dostálovi Honzu a Zdeňka (st.č.67) jsme za toto předávali velké díky od záchranářů už na rampě... smajlík
9. 5. 2018 18:14
0 0
to xp: starý (ne zase tolik smajlík) brachu, díky za doplnění a před celým kvartetem samozřejmě smekám (asi poprvé mě zamrzelo, že jsem u toho nebyl s tebou), jsou to lidi na svým místě a je moc fajn, že jsou smajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!