Vlastimil Resl - eWRC.cz
14. 5. 2018 21:49 − 1653× − 0

JZ Racing potěšil i rodiny s dětmi

Posádka Josef Zimmermann – Petr Schleichert loni absolvovala kompletní Rallysprint sérii a obsadila v ní konečnou bronzovou příčku.

Letos však na tratích rychlostních zkoušek zatím chybí. Hned úvodem našeho příjemného povídání v mladoboleslavské restauraci Rožátov se tedy ptám na příčiny absence. „Letos jsme žádný kompletní seriál neplánovali. Loni se nám totiž sezóna prodražila a tak trochu bojujeme s financemi. Plán tudíž byl rozjet se před domácí Bohemkou na Thüringenu a poté ještě absolvovat nějaké vybrané podniky. Vše nicméně zkomplikovaly Pepovy zdravotní problémy. Já se ho tou dobou ani netroufal na cokoliv okolo soutěží zeptat,“ vysvětluje spolujezdec a pilot doplňuje. „Teď už jsem na tom zdravotně lépe a začínáme vše opět řešit. Bohemia je naším letitým snem. Máme jí nejblíže a tak by byla dobře dostupná pro naše sponzory a fanoušky. Snad se tento start podaří realizovat.“

Sympatičtí Severočeši nicméně ani během závodnického pauzírování nezahálejí. „Loni jsme oficiálně zaregistrovali náš klub JZ Racing Frýdlant. To nám umožňuje organizovat nejrůznější akce. 21. dubna tak například proběhl první ročník automobilové orientační soutěže. Vycházela částečně z dávných BOASek (Branně orientační automobilová soutěž, pozn. autora). My však vše nastavili jako akce pro rodiny. Každou posádku tvořili dva dospělí a jedno až tři děti. Zúčastnilo se jich osmatřicet,“ netají spokojenost s vysokou účastí Pepa.

Petr pak přidává další informace. „Startovalo se v sobotu v devět ráno z frýdlantského náměstí ze závodní rampy Rally Lužické hory. Už její projetí bylo pro účastníky zážitkem. Čekalo na ně šest erzet, které však nebyly o nějakém závodění, jako dodržení času mezi časovými kontrolami. Posádky si tak vyzkoušeli práci s itinerářem. Děti na každé časovce plnily různé úkoly, související se zdravovědou, dopravními předpisy či hasiči. Zastřílely si také ze vzduchovky a u základní školy si na kole zajezdily po dopravním hřišti. Aby to bylo pokud možno objektivní, byly stanoveny tři věkové kategorie – předškoláci, první stupeň a druhý stupeň základní školy. Zatímco rodiče za nedodržení času dostávali minusové body, děti získávaly plusové.“

Zajímavé je, že první dvě posádky nasbíraly shodný počet bodů. „Rodiny Karla Moudrého a Petra Zajíčka si počínaly nejlépe. I na bodovou shodu jsme však byli připraveni. Ve prospěch Karla rozhodl „rozstřel“ v podobě výměny kola na čas. Po skončení samotné soutěže následoval ve frýdlantském autokempu doprovodný program. Na rallyovém subaru mohli zúčastnění vidět, jak probíhá skutečný servis na soutěži. Své umění předvedl také devítiletý motokrosař Marek Novák. Je členem našeho klubu a ve své věkové kategorii jede o titul republikového šampióna,“ hovoří o vyvrcholení celé akce severočeští soutěžáci. Závěrem pak přidávají poděkování. „Chceme poděkovat městu Frýdlant za bezplatné propůjčení kempu, radnice a náměstí, Policii České republiky za věnování cen zúčastněným, rodině Podhorských za zapůjčení imprezy a všem, kteří se podíleli na přípravě a pořádání závodu. Snad jsme lidem ukázali, že soutěžáci nejsou jen banda bláznů, honících se úzkými cestami kdesi mezi lesy a poli. 16. června se hodláme prezentovat též na akci Frýdlant se baví. A pokud vše klapne, rádi bychom se na Bohemii ukázali zpět v kokpitu rallyového speciálu.“

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama