Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
17. 5. 2018 19:27 − 2354× − 0

Seb Ogier: Na rekordní výhru to tu nevidím

Francouzský jezdec se může stát rekordmanem Portugalské rally, protože kdyby zvítězil, získal by historicky nejvíce výher na této rally.

O tomto víkendu se koná již šestý podnik letošního kalendáře MS, když se posádky sešly v Portugalsku na tamní šotolinové kolo světového šampionátu a v neděli se můžeme dočkat přepisování historických tabulek této soutěže, protože kdyby Sébastien Ogier dokázal zvítězit, připsal by si rekordní šesté prvenství, čímž by se v žebříčku osamostatnil od Markku Aléna, který má stejně, jako nyní Francouz, pět výher. Na dnešním shakedownu zajel pětinásobný mistr světa třetí nejrychlejší čas, avšak tato zkouška nemá přílišnou vypovídací hodnotu, protože rodák z Gapu bude, stejně jako obvykle, v první etapě čistit trať. Takže jak se nechává těsně před startem Seb Ogier slyšet, moc velké naděje si na vítězství nedává.

"Jasně, získat tady další výhru by se mi líbilo, to je bez debat, ale teď bych nad tím raděj nepřemýšlel. To, že pojedu jako první je tadyvelká výzva a myslím si, že moje šance na výhru jsou maličké," říká serveru wrc.com pětinásobný mistr světa a pokračuje, "s tím, jak je nyní jezdecké pole obrovsky vyrovnaná bude hodně těžké neztratit v pátek příliš moc času. Na prvním zkoušce by to nemuselo být až tak zlé, ale na dalších, zejména na Ponte de Lima, může vysušený a sypký povrch dělat velké potíže. Loni bylo v pátek ráno trochu vlhko, což mi pomohlo, ale letos to nevypadá, že by se to opakovalo."

Vzhledem k tomu, že má Seb Ogier na čele šampionátu náskok 10 bodů na druhého Thierryho Neuvilla, dodává druhým dechem, že honit se za ziskem rekordní šesté portugalské výhry by nebyl dobrý nápad a že je potřeba se spíše soustředit na vývoj šampionátu. "Když neexistuje ani minimální šance na vítězství v soutěži kvůli startovní pozici, tak je někdy potřeba přistoupit k soutěži chytře. Byla by hloupost jet na 110 procent, protože by stejně bylo nemožné překonat znevýhodnění startovní pozice a současně by výrazně rostlo riziko havárie. Tak k rally nepřistupuji, byl by to ostatně stupidní přístup pro kohokoliv, kdo pomýšlí na zisk titulu na konci roku," uzavírá Seb Ogier.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!