Kopáček chce navázat na dobré výkony

Až do první šestice pořadí MČR 2018 vynesly posádku Václav Kopáček – Barbora Rendlová výsledky z úvodních soutěží sezóny.

Další zastávkou prestižního seriálu je pro tým Duck Racing oblíbená Rallye Český Krumlov, která se pojede už o tomto víkendu.

Uplynulo už několik týdnů od skvělého úspěchu Václava Kopáčka a Barbory Rendlové na nejstarší české soutěži, Rallye Šumava Klatovy. V Klatovech dobyla sympatická dvojice s Fordem Fiesta R5 v barvách týmu Duck Racing vynikající pátou příčku a získala tak další cenné body do národního šampionátu. V něm mají v tuto chvíli shodný počet bodů jako předloňští vicemistři republiky Černý s Černohorským. „Rádi bychom samozřejmě další body dovezli i z Rallye Český Krumlov,“ říká Kopáček a pokračuje: „Našimi limity jsou ale nadále finance. Opět jsme se museli obejít bez předstartovního testování, do auta se tak vrátíme až na shakedownu. Ten má navíc na jihočeské soutěži specifický charakter, jede se na budějovickém výstavišti a tam je potřeba si spíše hlídat obrubníky, než přemýšlet o změnách nastavení vozu. Snad jsme ale od Šumavy tolik nezapomněli a hned na první rychlostní zkoušce se dokážeme vrátit do závodního rytmu."

"Jsem docela zvědavý, jaké nás čeká počasí. Pokud by zapršelo, bylo by to pro nás něco zcela nového. Mně vždy mokro vyhovovalo a dařilo se mi v těžkých podmínkách zajíždět dobré časy, ale tohle by bylo jiné. U vozu kategorie R5 si totiž zatím neumím představit, jak by se chovalo a možná bych ještě víc přemýšlel například o tom, kdy je ten správný moment pro brzdění. Pneumatiky Pirelli jsou i pro takové podmínky skvělé, já bych ale v každém případě byl mnohem raději, kdyby zapršelo důkladněji, než aby jen krápalo. Nejhorší pro mne je totiž nejistota, zda bude za zatáčkou trať mokrá nebo suchá. Na druhou stranu, na trati jsou místy nové asfalty a ty by za deště mohly být zrádné a mohly by pořádně klouzat. Mnohde ale zůstaly tratě úzké a rozbitější a takové já mám moc rád, i díky nim českokrumlovská soutěž moc líbí,“ říká blovický pilot. Ten se v mezidobí zúčastnil také tzv. Podbrdského setkání legend, kde oprášil i svoje starší Subaru Impreza STi. Po prestižní vteřinkové bitvě s Janem Sýkorou celé klání dokonce vyhrál a opět tak prokázal svou rychlost.

„Na Rallye Český Krumlov to bude ale něco úplně jiného,“ upozorňuje spolujezdkyně Rendlová a vysvětluje: „Bude nás čekat mnohem početnější konkurence a náročnější tratě, navíc se opět vrátíme do R-pětky. S ní se dá jezdit rychle, je ale také hodně drahá a my bychom ji moc neradi poškodili. Moc nás ale těší, že dostaneme další šanci se s ní svézt, za což vděčíme samozřejmě především Petru Kačírkovi a jeho týmu Duck Racing, také ale všem týmovým partnerům a v neposlední řadě našim fanouškům! Bez nich by nás závodění nebavilo a my moc doufáme, že jich bude spousta jak u trati, tak v servisní zóně,“ usmívá se Barbora Rendlová. Dodejme ještě, že Ford Fiesta R5 v barvách Duck Racingu tentokrát ponese startovní číslo 12.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!