--> -->
24. 5. 2018 06:47 − 1536× − 0 0

Smůla se přilepila na kola, přesto Štolfa vede MČRHA

120 posádek odstartovalo do Rally Český Krumlov, z toho šestadvacet v Mistrovství České republiky historických soutěžních vozů.

Rally zahájila speciálkou na výstavišti v Českých Budějovicích, která se jela dokonce třikrát. A skutečně se potvrdily předpoklady, že počasí a volba pneumatik důkladně "zamíchá" pořadím a donutí posádky k maximálním výkonům.

Jako přímý účastník mohu potvrdit, že nálada v týmu posádky Jindřich Štolfa – Miroslav Krčmář byla výborná, což bylo patrné i z večerního servisu po páté rychlostní zkoušce, kdy se na voze Rover Metro dělala pouze běžná údržba a dvojice vyrazila vstříc nočním rychlostním zkouškám na čtvrtém místě absolutního pořadí. "Po dešti je na erzetách spousta vytahaného bláta, takže musíme v původním rozpise dělat korekce a reagovat na vzniklou situaci," zhodnotil páteční měřené úseky Jindřich Štolfa. Zkušený jezdec si však s těmito nástrahami tratě poradil a vše směřovalo k dalšímu kvalitnímu výsledku.

"První den byl očistec a hrubě těžká soutěž. Obdivoval jsem Jindru, jak se s tím popral a místy jsem trnul na těch nánosech bahna, když jsme letěli téměř bez ubrání lesem. Byly i drobné krizovky, ale Jindra vždy správně reagoval. Až se nám podaří utlumit "zadek", tak to auto bude mít s Jindrou na daleko víc," zhodnotil náročnou jízdu spolujezdec Miroslav Krčmář.

Při pohledu do výsledkové listiny se zmíněná posádka se startovním číslem 107 pohybovala v jednotlivých erzetách na šestém, ale převážně čtvrtém místě a na RZ šest a osm pak byla třetí. Skvělý výsledek si pak připsali na sedmičce, kde byli dokonce druzí v Mistrovství ČR historiků. Spát šli na čtvrtém místě absolutního pořadí. Ve hře už nebyl hlavní favorit Vlastimil Neumann s vozem Ford Escort Cosworth. A když druhý den záhy odstoupil vedoucí a skvěle jedoucí Petr Šimurda po havárii, posádka Štolfa – Krčmář postoupila na třetí místo s dostatečným náskokem před čtvrtou posádkou.

Tento výsledek však nebyl posádce přán a jinak skvěle připravené auto řeklo po RZ dvanáct dost. "Na přeskupení v Jelení zahradě v Českém Krulově se pod autem objevila kaluž oleje. Nakonec se ukázalo, že z převodovky vylítlo gufero poloosy a tím pro nás účinkování na této soutěži skončilo," přiblížil příčinu odstoupení Miroslav Krčmář. Bohužel se jednalo prakticky o banální závadu… Na soutěži byl přítomen i "dvorní" Štolfův spolujezdec Zdeněk Hawel i závodník a kamarád týmu "Čechofrancouz" Dominik Laurent.

Protože se každá etapa pro historické vozy hodnotila zvlášť, posádka si připsala šestadvacet bodů za první den, které znamenají to, že posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel (Miroslav Krčmář) je v čele Mistrovství ČR v hodnocení skupiny 5 a třídy F6. Další soutěží, které se podkrkonošská posádka zúčastní, je Rally Bohemia na přelomu června a července.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama
-->