29. 5. 2018 13:30 − 2264× − 1 0

Český Krumlov byl letos spíše pro vodáky

V první etapě doplatil Talaš na počasí, v druhé bojoval jako lev.

Rallye Český Krumlov, které je právem považována za jednu z nejhezčích a nejnáročnějších soutěží, umí být pořádně nevyzpytatelná. Dokonale se o tom mohl přesvědčit i klatovský Talaš racing team.

Mladá posádka za sebou má nečekaně dobrý vstup do letošního mistráku. "Po dvou soutěžích, které vyšly vysoko nad naše a myslím, že nejen na naše očekávání, jsme namlsaní vyrazili do Krumlova, do závodu jsme nastupovali správně natěšení a hlavně se skvělou náladou," popsal náladu v týmu manažer Dan Koželuh.

A posádce se zpočátku opravdu dařilo. "Do páteční sekce jsme vstoupili nejrychlejším časem na 1. RZ. Ale jak každý rallyeman ví, superspeciálka závod nevyhrává. Do úvodní sekce jsme odjeli na suchém setapu a tvrdých slikách, byl to risk, na kterém jsme mohli dost vydělat nebo hodně ztratit. Bohužel nás potkala druhá varianta a pak už jsme se jenom vozili po vodě," konstatoval Jan Talaš. Ostatně počasí, které je na jihu vždy nevyzpytatelné zamíchalo pořadím tak, že pokud někdo sledoval soutěž jen online, musel se divit. "Gratulujeme Lumíru Firlovi! Porazit v RZ 2 i Kopeckého, to se jen tak nevidí. Výsledkovou listinu z RZ2 bych si klidně na Lumírovo místě zarámoval," řekl Koželuh.

V servisu měli mechanici plné ruce práce. Soutěžní speciál Peugeot 208 R2 stihli kompletně nastavit na mokro. Namísto tvrdého slicku obula "Žotka" řezané pneumatiky. Ale posádka si pohár smůly ještě nevypila do dna. "Když jsme se začali trochu rozjíždět tak přišel nešťastný cut v RZ8, trefili jsme kámen a udělali jsme dvojitý defekt, naděje na dobré umístění vzala za své díky desetiminutové ztrátě. Fotka kola, které se rozlomilo v loukotích, je hvězdou našeho facebooku," doplnil spolujezdec Zbyněk Pils. Zvyk mladého Talaše vozit v autě, bez ohledu na hmotnostní handicap, dvě rezervy, se ukázal jako velmi dobrý:) Posádka nocovala na nelichotivém 9. místě s hrozivou 12 minutovou ztrátou. Což by pro mnoho lidí vypadalo beznadějně. Ne však pro klatovské juniory.

"Do druhé etapy jsme vyráželi s vědomím, že stále lze bojovat o etapové body. A že o ně svedeme boj," konstatoval Talaš. V sobotu se počasí naštěstí umoudřilo, a posádky mohli v perle Jižních Čech schovat vodáckou výbavu. Klatováci se celý den drželi na uspokojivém 3. místě. A jelikož posádka souboj nevzdala a nespokojila se s málem, dotáhla se po RZ 14 na druhou příčku, kde už zůstala. "Etapové 2. místo je v dané situaci krásný výsledek. Celkové 6. místo ve třídě je pravda o něco horším umístěním, než jakým byl náš cíl," shrnul soutěž Koželuh. "V každém případě jsme si na jihu Čech opravdu krásně zazávodili. Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili, sponzorům, rodinám a přítelkyním za jejich pochopení. V neposlední řadě musíme poděkovat Tomáši Pletkovi a Jirkovi Radovi, kteří za námi stojí a bez jejichž pomoci bychom rozhodně nemohli auto udržet na takové úrovni," dodal Talaš.

Komentářů celkem: 1
29. 5. 2018 14:12
0 0
Gratulace k pěknému výsledkusmajlíksmajlíksmajlík A dodatečná gratulace k narozeninámsmajlík
P.S. Snad už si nějaký významný "podporovatel" všimne těch otazníků (na závodce) smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama