--> -->
7. 7. 2018 17:46 − 1209× − 0 0

Ruská scéna poznala nového vítěze

Po dvou zimních podnicích se sezóna ruského mistrovství přehoupla do své letní šotolinové části.

Předcházející Rally Peno vyhrál Sergey Uspenskiy a ujal se díky tomu vedení v šampionátu. Na start první šotolinové soutěže sezóny dorazil se zcela novým Subaru WRX Sti poslední generace a první den jej čekalo čištění trati. Na skvělý výkon ze zimní části tak Uspenskiy nedokázal navázat a do cíle dorazil až jako šestý, což mu na udržení ve vedení mistrovství nestačilo. Daleko menší úspěch oproti úvodní Rally Karelia zaznamenal její vítěz a úřadující mistr Ruska Stanislav Travnikov. Po první etapě ještě situace pilota Mitsubishi Lancer EVO IX nevypadala vůbec zle, když na druhém místě za vedoucím jezdcem zaostával jen o necelých deset vteřin. V závěrečné zkoušce Travnikov bohužel nechal více než minutu a propadnul se na konečné páté místo.

Ve třiačtyřicetičlenném startovním poli se původně měl objevit i jeden speciál R5, ale nakonec se diváci museli spokojit s pohledem na standardní pole plné produkčních aut. Nejrychleji se s prvním testem popasoval Ilya Lotvinov a ve vedení se udržel až do RZ 4, kde ztratil půl minuty. Ve vedení jej vystřídal Alexandr Osipov s o generaci mladším Lancerem a dotáhnul své snažení až k etapovému vítězství. Klasifikaci dvoukolek si podmanila tovární stáj Lady a rychlejší Dmitriy Voronov dovezl Kalinu specifikace R3 do cíle na devátém místě. Absolutním vítězem Rally Pushkinskie Gory se stal lídr po prvním dnu Osipov, když za svými zády dokázal o 11,5 sekundy udržet jiného jezdce Mitsubishi Denise Rostilova. Body za druhé místo mu bohatě stačily k tomu, aby se po třetí letošní ruské rally stal novým lídrem mistrovství.

O měsíc později ruští jezdci vyrazili pro další mistrovské body do oblasti kolem města Sortavala. Nový lídr mistrovství Rostilov neprožil vůbec dobrý víkend a své trápení předčasně ukončil na desátém testu. Ještě dříve vypadnul ze hry Uspenskiy, který u svého Subaru už v první zkoušce poškodil kolo. Vítěz úvodní soutěže sezóny Travnikov začal fantasticky, když vyhrál všechny tři úvodní zkoušky. Následně ale i on odpadnul. První etapu tak nakonec opanoval Lotvinov, byť si žádný velký náskok na pronásledovatele nevytvořil. Osipov se svým Lancerem ztrácel jen 8,7 sekundy a vedoucímu jezdci zle zatápěl i v sobotu. Vyhrál stejně jako Lotvinov dva testy, ale nakonec na vítězství nedosáhnul. Lotvinov jej vybojoval s náskokem necelé čtvrtminuty a na čele šampionátu vystřídal smolaře Rostilova. S Fiestou R5 vyrukoval proti konkurentům v produkčních autech Sergey Popov, ale třetí místo z pátku si v sobotu nedokázal pohlídat a spadnul na čtvrté místo za Makarova.

Stav šampionátu: 1. Lotvinov 148, 2. Rostilov 123, 3. Uspenskiy 121, 4. Osipov 118, 5. Shcherbakov 114, 6. Travnikov 90

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama
-->