Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
6. 6. 2018 16:37 − 3583× − 1

Craig Breen: Meekovy zkušenosti budou chybět

V Portugalsku se po pauze, kdy uvolňoval auto Sébastienu Loebovi, vrátil do kokpitu C3 WRC Craig Breen a asi jej už letos neopustí.

Ač podle původních plánů měl zůstat bez sedačky při Katalánské rally, rozhodnutí Citroenu nepustit už letos Krise Meeka do auta, znamená, že by Craig Breen mohl odjet zbytek sezóny. Poměrně pravděpodobně to taktéž vypadá, že druhým do party by měl být Mads Ostberg, který už dříve v Citroenu působil a letos s C3 startoval ve Švédsku a Portugalsku, přičemž pokaždé vybojoval šestou příčku. Avšak jak se pro autosport.com nechává irský jezdec slyšet, to, že Kris Meeke už nebude letos dále zapojen do dění je chybou pro celý tým, jelikož se jedná o zkušeného jezdce, který s Francouzi spolupracoval řadu let a podílel se i na vývoji jejich posledních soutěžních speciálů.

"Kris má hromadu zkušeností jak s autem, tak s nadcházejícími soutěžemi a jejich podmínkami. Takže je jasné, že jet na tyto rally bez jeho zkušeností bude těžší, protože on byl tím, s kým šlo srovnávat. Je smutné, že ta situace nastala, ale tak to už prostě je a musíme pracovat dál s tím, co máme. Nijak to nezmenší mé odhodlání uspět v tomto sportu," říká pro autosport.com Craig Breen a pokračuje, "co se stalo, tak to bylo rozhodnutí týmu a ač to může znít tvrdě, nebylo to mé rozhodnutí. Já budu pokračovat v tom, co jsem dělal doposud, zachován si pokoru, budu tvrdě pracovat a soustředit se na svůj úkol. A na Sardinii bude úkolem zajet co možná nejlepší výsledek pro tým."

Na Sardinii startoval v rámci MS Craig Breen pouze dvakrát, jednou ještě v rámci WRC Academy a potom až loni, kde však kvůli porouchané převodovce musel použít rally2 a dojel 25. celkově. Avšak díky testům C3 R5 se Ir na Sardinii svezl minulý týden, takže má alespoň malý přehled, jak to na ostrově letos vypadá. "Budu naprosto upřímný a řeknu, že tahle soutěž nepatří mezi mé nejoblíbenější. Avšak auto od loňska ušlo obrovský kus vývojové cesty a už v Portugalsku bylo fantastické a stejný pocit jsem z něj měl i teď na testu. Dobré je, že budu v pátek jako osmé auto na trati, takže z toho bych mohl mít výhodu. Samotná trať rally se proti loňsku moc nezměnila, takže loňský rozpis bude dobrým základem, na kterém letos stavět," zamýšlí se nad nadcházejícím podnikem MS Craig Breen a dodává k nedávným testům C3 R5 na Sardinii, "to, že jsme tady testovali je malým bonusem. S R5 jsem nejel od loňského října a tým měl zájem o zpětnou vazbu, kam se s jeho vývojem posunuli. Musím říct, že auto bylo fantastické. Jezdili jsme na typickém jemném povrchu, na úzkých a klikatých cestách a poježdění to bylo příjemné," uzavírá Ir, jenž letos dojel zatím nejlépe 2. ve Švédsku.

Komentářů celkem: 1
6. 6. 2018 23:10
0 0
Tomuto jezdci velmi přeju úspěch. Pravděpodobně z něj nikdy nebude mistr světa, ale jako jeden z mála má potenciál držet se v širší (nebo naopak relativně užší) špičce stabilně, umí všechny povrchy, je takticky vyspělý a jezdí velmi rozumně (možná i zásluhou hororového zážitku před 5 lety), má zdravý pohled na svět - nejen v . Do šampiona mu něco podle mého názoru chybí, ale to prosím nebrat jako něco pejorativního, možná i díky tomu nedostatku zabijáckého instinktu v budoucnu dosáhne vyrovnanými výkony trpělivě na medaile. Takový přístup mi chybí u spousty jiných.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama