Citroen: Ještě není čas se loučit s MS

Od Portugalské rally patří titulní stránka rallynovinek Citroenu, protože tým odstavil Krise Meeka a nekomunikoval to zrovna povedeně.

Při oficiálním návratu v roce 2017 Citroen hlásil, že jeho angažmá bude trval minimálně tři roky, avšak poslední dobou se začaly zlehýnka objevovat spekulace, že by osud francouzského týmu nemusel být tak jistý. Tým dle všech indicií neoperuje s tak velkým rozpočtem jako dříve, nemalou část navíc zajišťuje šejk Khalid Al-Qassimi prostřednictvím emirátu Abu Dhabi. Spekulace o osudu versailleského týmu navíc posílilo odstavení jedničky Krise Meeka po Portugalské rally, avšak tým při právě probíhající Rally Sardegna ujišťuje, že na jeho zapojení do šampionátu se nic nemění a červené vozy bychom měli v mistrovství světa potkávat i v nadcházejícím roce.

Jak se pro server autosport.com nechává slyšet šéf Citroen racingu Pierre Budar, neslavné výsledky a vyhazovat jezdecké jedničky nijak situaci týmu nemění: "Rozhodnutí ohledně Krise Meeka nemělo žádnou vazbu na nějaké nové plány ohledně příští sezóny. Mohu vám říct, že příští rok bude Citroen v mistrovství světa. To je jisté na 100 %" nechává se slyšet Pierre Budar, jenž vedení francouzského týmu převzal na začátku letošní sezóny poté, co jeho předchůdce Yves Matton nastoupil na funkcionářskou pozici ve FIA.

Jestliže panuje jistota ohledně angažmá Citroenu v nadcházející sezóně, jasno už není v otázce jezdeckého složení. Pierre Budar potvrdil, že Craig Breen má jisté všechny zbývající soutěže tohoto roku, Mads Ostberg má zatím dohodu jen na vybrané soutěže, která však končí Rally Sardegna. Stéphane Lefebvre, jenž s C3 WRC startoval loni má letos za prioritu startu s novou C3 R5 a jak se nechává slyšet šéf týmu, konkrétn řešení ještě nebylo provedeno. "Pro letošní sezónu máme pár možných scénářů a všechny je zvážíme. Jedním z řešení může být Stéphane, který s C3 WRC již jezdil, ale současně musíme mít na mysli jeho úkoly s vozem R5. Není to ale náš první scénář. Musíme letos pracovat s tím, co se nabízí na jezdeckém trhu a příští rok bude už o něčem jiném," uzavírá Pierre Budar.

Komentářů celkem: 4
7. 6. 2018 21:56
0 0
Zoufalé kroky zoufalého týmu. Jasně nejhorší wrc od roku 2017. Těžko seženou někoho opravdu dobrého. Tipoval bych tak Latvalu nebo Paddona na příští rok. Ano, Meeka opravdu nekomunikovali dobře, celý rally svět to tak viděl. Kde jsou časy kdy vyhrávali s podporou Kronosu.....
Fox
7. 6. 2018 22:10
0 0
Řekl bych, že loučení už nějakou dobu probíhá, jen si toho kluci (a holky) od Citroënu ještě nevšimli...
8. 6. 2018 08:01
0 0
Já tam teda čtu že arabský prachy po sezoně někoho přetáhnou..
9. 6. 2018 08:19
0 0
Citace: "...odstavení jedničky Krise Meeka po Portugalské rally, avšak tým při právě probíhající Portugalské rally ujišťuje..." řekl bych, že autor v tom má stejný zmatek jako Citroen smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!