reklama
reklama
14. 6. 2018 09:55 − 3231× − 3 0

EuroOil-invelt team odjíždí do Hustopečí

Čtvrtým podnikem pokračuje o nadcházejícím víkendu Mistrovství České republiky v rallye, tentokrát v jihomoravských Hustopečích.

Na startu se sejde opravdu silná mezinárodní konkurence, kde nebude chybět ani EuroOil-invelt team s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem.

Hustopečská rallye je známá odlišným charakterem rychlostních zkoušek, které využívají obslužné cesty ve vinohradech a místy i šotolinové úseky což je v našem Mistrovství rarita. „Znám jenom z vyprávění o 60 až 80 letech, jak u nás vypadaly pravé rallye, kde se muselo hodně improvizovat, jezdilo se po šotolinách, přes vodní brody a jelo se několik dní a nocí. Hustopeče mě tuto dobu v malém připomínají. Hlavně typickými cestičkami mezi vinohrady, kdy se často mění druh asfaltu, který pokaždé jinak klouže a je vystřídán šotolinou. Navíc jsou rychlostky stále trochu zaprášené z vinic a když zaprší, začne vrstvička prachu klouzat jako mýdlo. Zažili jsme zde i větší lijáky, po kterých se na cesty vyplavily tuny bahna, které musely uklízet bagry. Po takové spoušti, kdy se trať změní k nepoznání prostě musíte improvizovat,“ popisuje nástrahy soutěže Pech.

Ten s Petrem Uhlem a celým EuroOil-invelt teamem v době přípravy na Hustopečskou rallye zorganizovali celodenní propagační akci pro svého největšího reklamního partnera, kde svezli významné zástupce jeho zákazníků hned v několika vozech a na závěr i v ostrém Fordu Fiesta R5. „Při této příležitosti jsme vyzkoušeli náš nejnovější model tlumičů pérování, od kterých máme velké očekávání a jejich zkouška to tady potvrdila,“ říká nadšeně Pech.

Rallye v Hustopečích odstartuje v pátek 15.6. v 18.30 hod. a posádky čeká tradičně polovina první etapy za tmy. Cíl spatří první posádka v sobotu v 15.06 hod. po absolvování tratě dlouhé více jak 331 km. EuroOil-invelt team zve všechny příznivce motosportu na tuto rallye.

Komentářů celkem: 3
14. 6. 2018 11:38
00
Držím palce a čekám, že Kopecký a ŠM konečně v Česku nevyhrajou. Kdy, když ne teď a kde jinde, než v Hustopečích! smajlík
15. 6. 2018 18:24
00
Motor asi KO ?
15. 6. 2018 19:12
00
no, tak to je na zápis do historie smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama