Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
8. 7. 2018 19:32 − 6994× − 0

M. Wilson: Seb boj o titul nevzdává

Poslední dva podniky MS znamenaly, že poměrně luxusní náskok na čele klasifikace získal T. Neuville před S. Ogierem.

Začátek letošní sezóny se nijak výrazně neodchyloval od trendu posledních let, do čela šel Seb Ogier a postupně pracoval na budování náskoku, který by mu zajistil cestu k dalšímu titulu mistra světa. Avšak v Portugalsku přišla do tohoto plánu vážná trhlina, když pětinásobný mistr světa havaroval v pátém rychlostním testu a když nedokázal vybojovat ani bod na PowerStage, jen domů s nulovým bodovým ziskem. Na náledující Rally Sardegna byl Ogier sice druhý, ale první příčku vybojoval Thierry Neuville, který se tím pádem dokázal opět Francouzovi vzdálit v průběžné klasifikaci jezdců. Před Finskou rally, která otevře druhou polovinu sezóny je tedy stav takový, že Belgičan má na prvním místě tabulky náskok 27 bodů před druhým Francouzem, před nímž teď stojí úkol smazat bodovou ztrátu rovnající se vítězství a 4. místi z PowerStage.

Jak se ale nechává slyšet Malcolm Wilson, jezdec jeho M-Sportu se určitě nevzdává: "Loni jsme mohli vidět a díky tomu, že jsem s Thierrym pracoval mohu navíc mluvit z vlastní zkušenosti, že umí být velmi těžkým a konkurenceschopným soupeřem. V této chvíli má dobrý náskok. Ale pro Seba hraje jedna věc a tou je znalost toho, jak vyhrát šampionát. Určitě nic nevzdáváme a vím, že nic v této chvíli nevzdává ani Seb. Musíme si nyní být jistí, že každý bude odvádět svou práci na 100 procent," říká šéf M-Sportu, který loni vybojoval historicky první double v MS ziskem titulu ve značkách i jezdcích.

Jelikož od Sardinie uběhl již nějaký čas, měly týmy prostor na zlepšování svých vozů a jak dále říká Malcolm Wilson, na Fiestě WRC budou ve Finsku aplikována některá vylepšení, která by měla vůz dále posunout. "Máme naplánovaný test a pokud vše půjde dobře, máme připravena některá vylepšení pro auto. Loni sice Seba ve Finsku potkal výpadek, ale v rukou Elfyna a Teemuho byly auta v minulém ročníku velmi konkurenceschopná, takže nevidím žádný důvod, proč by se nám nemělo ve Finsku dařit," je si šéf M-Sportu jist kvalitou svých vozů a dále dodává k faktoru počasí, které může rozhodnout o tom, zda je pro Ogiera výhodou startovat jako druhý, "Myslím si, že pokud bude slunečno a horko, tak to pro něj bude velká výhoda. Ale jak ukázala Sardinie, déšť vás dokáže o tuto výhodu připravit," uzavírá Malcolm Wilson.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama