Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
9. 7. 2018 21:07 − 2908× − 0

Melegari zrušil start v Římě, aby mohl jet Basso

Start G. Bassa na dalším podniku ME Rally di Roma Capitale byl dlouho nejistý a povedl se realizovat díky nezištnosti jiného jezdce.

Naposledy se výrazněji na mezinárodní scéně Giandomenico Basso angažoval v sezóně 2011, kdy s Protonem objel několik podniků tehdejší Intercontinental Rally Challenge nebo pokud chceme hledat méně významné seriály, tak lze samozřejmě zmínit loňský triumf v sérii Tour European Rally. Ale když zabrousíme více do minulosti, Ital má na svém kontě dva tituly evropského šampiona z let 2006 a 2009, v prvně zmíněném roce navíc s Puntem S2000 vyhrál úvodní ročník IRC. Pak se však jezdec začal pravidelně objevovat spíše v Itálii, kde poslední roky spojil síly s týmem BRC. Ten se letos rozhodl soustředit na okruhy a italský mistr z roku 2016 zůstal bez sedačky. Letos tak odjet dva podniky TER – Telekom Sport Transilvania Rally, kde vyhrál a následně bral třetí místo v Rallye d'Antibes – Côte d'Azur. Nyní by se měl představit v ME, při Rally di Roma Capitale, kde mu ke startu pomůže Zelindo Melegari, který odvolal svůj start, aby podpořil Bassa, jenž patří mezi jezdce startující pod Melegariho týmem Movisport.

Díky tomuto kroku dokázal Giandomenico Basso dát dohromady rozpočet a se Škodou Fabia R5 a novou švýcarskou spolujezdkyní Moira Lucca se ukáže v Říme. Sám Zelindo Melegari ke svému rozhodnutí říká: "Odvolat svůj start na domácím podniku ERC bylo těžké rozhodování, zejména když si vezmu, že jsem zatím letos odjel všechny podniky. Takže jsem hodně smutný, ale bylo potřeba upřednostnit zájmy Movisportu a musel jsem pro tuto rally odvolat start, abych Giandomenicovi zajistil co nejlepší šanci nejen startovat, ale taktéž bojovat i vítězství. Z hlediska Movisportu a Giandomenica jde o dobré rozhodnutí a rád bych poděkoval týmu Metior a spolujezdkyni Moira Lucca" za jejich podporu. Ze všeho mám alespoň radost, že bývalý evropský šampion je zpět na evropském kolbišti, říká Zelindo Melegari, jenž je v průběžné klasifikaci ERC2 na páté příčce. Aby si absenci vynahradil, plánuje se Ital ještě dvakrát do konce sezóny v ERC ukázat.

Asi nikoho nepřekvapí, že Melegariho krok byl vůči Bassovi velmi vstřícný a italský mistr z roku 2016 je mu velmi vděčen. ""Za to, že jsem dostal tuto šanci startovat v Římě patří obrovské poděkování Zelindovi, celému Movisportu, týmu Metior a samozřejmě mé nové spolujezdkyni Moiře. Jako bývalý evropský šampion mám upřímnou radost, že se zase objevím na podniku ME, kterým je navíc velmi prestižní a náročná rally. Jsem si vědom, že konkurence bude tvrdá, ale doufám, že mé zkušenosti a odhodlání uspět mi dají dobrou šanci bojovat o vítězství, říká ke svému startu Giandomenico Basso.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!