15. 7. 2018 13:03 − 2115× − 0

Na Slovensku trvá vyrovnaný stav

Boj o titul se u našich východních sousedů odehrává ve znamení naprosto vyrovnaného duelu dvou jezdců Škody.

Vítězstvím sezónu otevřel polský pilot Grzegorz Grzyb, ale v následujících Tatrách se musel sklonit před svým úhlavním soupeřem Martinem Kočim. První etapu hustopečské soutěže, která je jako jediná zahraniční zařazená do slovenského kalendáře, zvládnul znovu rychleji Polák. V té druhé se radoval Koči a na start čtvrtého podniku do Lubeníku přijížděli oba jezdci se stejným množstvím bodů na kontě. Podobně intenzivní boj probíhá i o třetí příčku pořadí, kde spolu bojují Peter Gavlák za volantem další Fabie R5 a Jaroslav Melichárek s Fiestou R5. Jelikož do Lubeníku nedorazil další pilot Fordu Vlastimil Majerčák a Melichárek se rozhodnul vyzkoušet si Fabii R5, čelo výsledkové listiny se proměnilo ve Škoda Cup. Se svou troškou do mlýna pak měla přispět i dvojice Fabií WRC v rukách Tomáše Kukučky a Karla Trněného.

Melichárkovo sžívání s novou technikou neprobíhalo moc dlouho, když Fabie R5 už v prvním testu skončila zabořená do vyskládaných klád. Kukučka se trápil se zlobící převodovkou Fabie WRC a za ním startující posádky přibrzděné u havarované Melichárkovy škodovky doplatily na přiřazení poněkud slabšího času. Kukučka první etapu dokončil jako sedmý, tu druhou už se mu ale kvůli technické závadě dokončit nepodařilo. Nejrychlejší čas v prvním testu získal Grzyb s náskokem 3,5 vteřiny. Úsek Velké Peklo dostál svému názvu hned ve druhém průjezdu. Koči do cíle přijel na defektu levého zadního kola a nehezkou ztrátou 38,5 sekundy. Bez zajímavosti však jistě není, že i tak zajel druhý nejrychlejší čas. Organizátoři se na posádkách hned první den vyřádili, když je na už notně rozbitou trať částečně šotolinového Pekla poslali ještě potřetí za tmy. Koči tam zajel o čtyři desetinky rychleji, ale Grzyb už měl vítězství hodně na dosah ruky. Do kratší druhé etapy odjížděl s náskokem 41,6 vteřiny.

Tomáš Ondrej ještě v minulé sezóně řídil Fabii WRC, ale letos se v Tatrách poprvé posadil do nově pořízené Fabie R5. Jelikož tam ale moc kilometrů před odstoupením neodjel, Lubeník se de facto stal premiérovým vystoupením. V první etapě se Ondrej s novým vozem sžíval a den zakončil jako čtvrtý. Druhý den už se škodovkou předváděl divoké kousky tak, jak je u něho zvykem. Navíc pravidelně zajížděl časy hned za nejrychlejší dvojicí a není divu, že Maďara Lászla Németa s další Fabií R5 nakonec o třetí příčku připravil. V produkčních vozech se i tentokrát z vítězství radoval Jozef Béreš jun. a celkově dojel na pěkném šestém místě. Duel o vítězství v sobotu už žádnou novou dramatickou zápletku nedostal a v podstatě se oba jeho protagonisté už jen těšili do cíle. Grzyb si vítězství s komfortním náskokem pohlídal a svému soupeři zase odskočil. Pokud však bude nadále platit pravidlo letošní sezóny, po srpnovém Trebišovu se opět můžeme těšit na srovnaný bodový stav obou jezdců.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama