Invelt
reklama reklama reklama
reklama reklama reklama
Generální
partner
Invelt
31. 7. 2018 10:23 − 1006× − 0 0

Pačejovská soutěž svojí kvalitou opět nezklamala

Pečlivě připravená soutěž a krásné, možná až příliš teplé počasí, provázelo devětatřicátý ročník Invelt rally Pačejov.

Na start je postavilo 147 dvojic, z toho 94 se soudobými, sedmatřicet s historickými vozy a doplnilo je i šestnáct posádek rally pravidelnosti. Posádky se svými doprovody vyhlížely přes zamračenou oblohu v pátečním večeru v servisní zóně zatmění měsíce, které se přeci jenom po vydatném dešti na chvíli objevilo. Ale ráno nebylo po dešti ani památky.

Závodit se začalo zostra již od první erzety a v celkovém pořadí nenechával nikoho na pochybách Jan Dohnal se spolujezdcem Michalem Ernstem a po projetí cílem na poslední osmé erzetě nasbíral téměř dvaceti sekundový náskok na Odložilíka s Turečkem a ještě o něco více na Tarabuse s Trunkátem. Pačejovská soutěž však byla především Mistrovstvím ČR v soutěžích historických vozů a také z toho důvodu startovaly tyto vozy na čele startovního pole.

Hned po úvodní erzetě odstoupil jeden z favoritů Neumann, který tentokrát představil Toyotu Celica. Na čele ujížděl zejména Jiří Káňa se silným vozem Ford Sierra Cosworth a hned za ním se odehrál souboj o další příčky. Po závěrečné rychlostní zkoušce se za Káňou s Vybíralem seřadili neméně skvěle jedoucí další posádky Frei – Klik (Š 130 LR), Tuček – Tučková (Mazda RX-7), ex pilot Formule 1 Enge – Engová, Krejča – Šlegl (obě dvojice Š 130 LR), Michálek – Maryška (Suzuki Swift GTi) a sedmičku nejúspěšnějších uzavírali Štolfa s Hawlem na voze Rover Metro Gti.

"S výsledkem jsme spokojeni, přáli jsme se umístit v první desítce a zaútočit na vítězství ve třídě a ve skupině, a to se nám podařilo. Auto fungovalo, ztratili jsme trochu jedním "výletem do louky" a následným couváním zpět na trať. Byla to moc pěkná, ale i vzhledem k počasí, velice náročná soutěž. Děkujeme také klukům z doprovodu za dobře odvedenou práci," zhodnotil pačejovskou soutěž Jindřich Štolfa.


Foto: Pavel Vydra

"Jsme rádi, že naše počínání sledoval také jeden z partnerů týmu pan Zeman z klatovské firmy Zeman Color. Spolupráce s ním probíhá již od Historic rally Vltava 2012. Opět hezké svezení a soupeření. Těšíme se na Barumku, kde se asi sejde ještě kvalitnější konkurence," dodal spolujezdec Zdeněk Hawel. Zmiňovaná posádka navýšila vedení ve třídě F6 i ve skupině. Ale do konce republikového šampionátu zbývají ještě Star Barum rally ve Zlíně, Příbram a Vsetín.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama