Zdeněk a Sandra Pokorní úspěšně v cíli Rally Pačejov

Další úspěšný start v letošní sezóně mají za sebou Zdeněk a Sandra Pokorní.

Při Invelt Rally Pačejov, třetím sprintu letošní sezóny, obsadil Zdeněk místo třinácté a Sandra přetavila svou účast ve 24. příčku absolutní klasifikace.

Třetí dostaveníčko v letošní sezóně si dali rallysprintoví jezdci na Horažďovicku. Zdejší pořadatelé připravili trať o osmi rychlostních zkouškách s více jak 73 ostrými kilometry. Soutěž doprovázely vysoké teploty a v závěru soutěže se přehnala nad rychlostními zkouškami i deštivá přeháňka. V kategorii P2+, kde se sešlo 25 soutěžících, startovali mimo jiné i oba zástupci rodiny Pokorných. Táta Zdeněk má letos starty na sprintech předem určené, kdežto Sandra využila soutěž jako přípravu před blížící se Barum rally.

Zdeněk Pokorný vyrazil do závodu v osvědčené sestavě, tedy s Richardem Lasevičem na místě spolujezdce a vozem Škoda Fabia R5. „Poky“ už je v letech, kdy se nehoní za výsledky, ale na soutěžích se příjemně odreagovává. V průběhu sprintu se posádka pohybovala těsně za polovinou startujících ve třídě. Přesto Zdeňka potěšily i pěkné časy hlavně z RZ Doubravice – Leskovice a Horažďovice – Komušín. Po absolvování všech osmi rychlostních zkoušek byli Pokorný s Lasevičem klasifikováni na 12. místě v kategorii P2+ a 13. místě v absolutní klasifikaci. „Do Pačejova jsme se s Ríšou těšili, protože to je pro oba oblíbená soutěž. Velkou radost nám udělalo, že se tento sprint opět nadechl a věřím, že i nadále zůstane v kalendáři jednodenních soutěží. I letos byly připraveny krásné rychlostní zkoušky, kde platí dobře napsaný rozpis. Mně se podařilo udělat při prvním průjezdu RZ Čečelovice chybu v odbočení, která mne lehce rozhodila. Při druhém průjezdu jsem si nadělil téměř 25 sekund. Je vidět, že stáří nezastavím. Konečný výsledek je nad naše očekávání, ale sportovně musím přiznat, že nám k tomu pomohly i výpadky soupeřů. Velice mne těší posun Sandry v porovnání s loňským rokem a zároveň před ní musím smeknout za 17. čas absolutně, který dosáhla na závěrečné zkoušce sprintu,“ uvedl po závodě Zdeněk Pokorný.

Zatímco má táta pomyslných zářezů z Pačejova na své kapotě několik, pro Sandru to byl teprve druhý start na této soutěži. V loňském roce si Sandra soutěž osahávala a letos chtěla získané zkušenosti zúročit. Přesto do sprintu vstupovala s jiným cílem – důkladně se připravit, doladit rozpis a otestovat auto před Barum rally. Také blonďatá jezdkyně nehodlá v sestavě „míchat kartami“ a v Horažďovicích se na startu představila po boku Jirky Skořepy ve voze Subaru Impreza STi. Vstup do sprintu Sandře moc nevyšel, když celou úvodní zkoušku hledala správný rytmus. Výsledný 23. čas v kategorii ji ale zdravě naštval a sympatická blondýna začala „zlobit“ některé kluky v kategorii. Dosaženým časem ve druhé zkoušce přeskočila pět soupeřů. Následovala sekce čtyř erzet a na jejím konci byla Sandra s Jirkou již na místě sedmnáctém. Závěrečné dvě zkoušky byly hodně o pneumatikové loterii a tady smíšená posádka zdravě zariskovala. Volba na mokré pryže jí vyšla a ve výsledcích se posunula o další dvě příčky výš. A byť bylo Sandře kladeno na srdce, že na poslední zkoušce se již nezávodí, právě na posledním rychlostním testu zajela nejlepší čas v soutěži a za sebou nechala hned šestici jezdců kategorie P2+.

„První ranní zkouška mi nesedla a hodně jsem se na ní hledala. V dalším průběhu rally už to bylo z mé strany mnohem lepší. Závod gradoval v závěru, kdy si s námi lehce pohrálo počasí. Rozhodli jsme se zabrat a ještě zlepšit umístění v absolutní klasifikaci, jelikož pět míst před námi jsme byli v minimálních rozestupech. Jirkovy propočty byly sice šílené, ale já jdu vždy do všeho naplno, a tak mu nedalo moc práce mě k tomu přemluvit. Perfektně jsme trefili volbu pneumatik a předposlední zkoušku jsme zajeli v pro nás pěkném 21. čase absolutně. To mne motivovalo i do závěrečné zkoušky a já ji zajela nejlíp, jak jsem jen mohla. Výsledkem byl 17. čas absolutně s odstupem 1,4 vteřiny za tátou, čímž jsme se dostali na konečnou 24. pozici. Byl to pro nás skvělý závěr super závodu a měli jsme z toho radost všichni, i kluci mechanici, což jsme po závodě oslavili dětskými rychlými špunty :). Velkou radost mi dělal také posun oproti loňskému roku, kdy například šotolinovou zkoušku jsem vůbec nechtěla jet a letos jsem se na tuto zkoušku hodně těšila. Jízda na šotolině mě hodně bavila a dlouho mi také utkví v paměti poslední zatáčka přes horizont do cíle, kde mě Jirka hecnul, abych ji podržela. Dala jsem to ale po „princeznovsku“ jsem to i okomentovala, což máme zaznamenáno na onboardu. Z porovnání časů oproti minulému roku, jsem se ve třech RZ zlepšila přibližně o 20 sekund, tedy více než dvě vteřiny na kilometr, což si myslím, že je také dobrá známka mého učení. Sprint v Pačejově splnil svůj účel, kterým byla příprava a test auta před Barumkou, která se rovněž pojede za tropických teplot. Za naším pěkným výsledkem opět stojí celý tým, včetně mého táty a opět velký dík patří všem sponzorům, díky kterým jsme závod mohli absolvovat. Samozřejmě se ke mně často donese, v některých případech bohužel i z článků kolegyň závodnic, že se mi to závodí, když mi to táta celé platí. Pravdou však je, že zásadní tátovou podmínkou pro moji účast v MČR bylo, abych si sama dokázala zajistit rozpočet. Což se mi naštěstí podařilo, a proto jsem sponzorům nesmírně vděčná, že mi umožnili takovou sezónu zažít a já se jim snažím svými výsledky v průběhu sezóny dokázat, že jejich investice nepřišla vniveč. Tátovi jsem vděčná samozřejmě za všechny předchozí sezóny, jeho finanční podporu a za trpělivost a nervy, které se mnou měl, aby mě dovedl až do tohoto bodu, kdy jsem se subaru schopna absolvovat velké mistrovství a ještě sem tam zajet i dobrý výsledek. Bez něj a jeho rad by mi tato sezóna rozhodně takhle dobře nevycházela a bez něj bych se opravdu tomuto sportu nemohla ani začít věnovat. A na závěr spousta poděkování všem fanouškům na Pačejově, kteří v úmorném horku fandili, a speciální díky patří partě chlapů bez triček, kterými mávají nad hlavami, ti mne vždy potěší,“ přiblížila atmosféru a nezapomněla poděkovat všem fanouškům Sandra Pokorná.

A závěr patří statistice, takže Sandra s Jirkou obsadili 15. místo v kategorii P2+ a 24. místo v absolutní klasifikaci.

Komentářů celkem: 1
4. 8. 2018 15:31
0 0
Moc gratuluji k super výsledku. Je na tobě vidět velky progres. A na komentáře kolegyň závodnic se vyprdni. Ty tobě nesahají ani po kotniky. Držím Vám palce smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!