19. 8. 2018 21:15 − 10517× − 7

Škoda má „double“ v kategorii WRC 2

Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler vyhrála deváté kolo letošní sezóny mistrovství světa.

›Na druhém místě dojeli týmoví kolegové Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen
› Jan Kopecký se posunul do čela průběžného hodnocení kategorie WRC 2 před svého kolegu Pontuse Tidemanda jedoucího také s vozem ŠKODA FABIA R5, který ale v Německu nestartoval
› Šest posádek s vozy ŠKODA v první desítce; privátní jezdec Fabio Andolfi skončil třetí, Fabian Kreim z týmu ŠKODA Deutschland dojel na čtvrté pozici

Bosen, 19. srpna 2018 – Poslední den Německé rallye (16.–19. 8. 2018) byl v kategorii WRC 2 velmi napínavý! Poté, co tovární posádku ŠKODA ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) postihl v sobotu defekt, a tím ztratila mnoho času, začala její stíhací jízda. Na jejím konci bylo vítězství v Německé rallye a současně posun na první místo v průběžném pořadí kategorie WRC 2. Vynikající výkon podala také druhá tovární posádka ŠKODA ve složení Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN), která na své první asfaltové rallye v týmu ŠKODA Motorsport dojela na druhém místě před italskou posádkou Fabio Andolfi/Emanuele Inglesi, jedoucí s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5.

Na neděli byly v rámci Německé rallye naplánovány tři rychlostní zkoušky s celkovou délkou přibližně 72 km. Kromě náročné zkoušky „Grafschaft“ s délkou 29,07 km to byly ještě dva průjezdy měřeného úseku tvořeného labyrintem snad všech druhů vraceček a zatáček na úzké silnici ve vinicích lemujících řeku Moselu.

Teprve 17letý mladík z týmu ŠKODA Motorsport Kalle Rovanperä startoval se svým spolujezdcem Jonnem Halttunenem (FIN/FIN) do nedělního klání v kategorii WRC 2 na prvním místě. Za ním se na trať vydali „soukromníci“ Fabio Andolfi/Emanuele Inglesi (I/I). Mistři České republiky Jan Kopecký a Pavel Dresler (CZ/CZ) se poté, co je na druhé sobotní rychlostní zkoušce postihl defekt a propadli se z prvního na deváté místo, fantastickou jízdou probojovali na konci včerejší etapy až na třetí pozici. V sobotu večer tak první čtyři posádky kategorie WRC 2 dělilo jen několik sekund. Tato konstelace slibovala pro neděli napínavý souboj o vítězství.

Kopecký začal neděli nejrychlejším časem na první rychlostní zkoušce, tím zmenšil svoji ztrátu na Andolfiho, jedoucího s privátně nasazeným vozem ŠKODA, na pouhých 0,1 sekundy. Rovanperä si stále držel vedení. Na předposlední rychlostní zkoušce však Kopecký nejenže překonal Andolfiho, ale současně převzal vedení také od svého týmového kolegy Rovanpery. „Jan byl neskutečně rychlý, bojuje totiž o úspěch v celém mistrovství světa, zatímco já si jedu svým vlastním tempem,“ shrnul v cíli mladý Fin. Nejrychlejším časem na poslední rychlostní zkoušce Kopecký již jen potvrdil své vítězství, které ho posunulo do čela průběžného pořadí mistrovství světa před týmového kolegu Pontuse Tidemanda. Protože švédský tovární pilot ŠKODA nebyl do Německé rallye nominován pro zisk bodů, nezúčastnil se jí.

Bezchybnou, a přitom rychlou jízdou mladá posádka ŠKODA ve složení Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen dojela na vynikajícím druhém místě. Dvojice Fabio Andolfi/Emanuele Inglesi (I/I) s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 bojovala až do konce rallye a nakonec byla na stupních vítězů v obci St. Wendel třetí posádkou s vozem ŠKODA. Na své domácí rallye předvedl působivý výkon také Fabian Kreim a Frank Christian (D/D) z týmu ŠKODA Deutschland, kteří dojeli v kategorii WRC 2 na čtvrtém místě.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek se již nyní těší na další soutěž mistrovství světa: „Po fenomenálním vítězství na Německé rallye nyní Jana a Pavla čeká v rámci mistrovství světa Turecká rallye a na ní otevřený souboj o titul mistra světa s Pontusem a jeho spolujezdcem Jonasem. Kalle a Jonne v Německu předvedli fantastický a zcela bezchybný výkon!“

Celkové výsledky Německé rallye (WRC 2)
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5, 3:16.49,7 h
2. Rovanperä/Halttunen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA R5, +3,8 s
3. Andolfi/Inglesi (I/I), ŠKODA FABIA R5, +18,1 s
4. Kreim/Christian (D/D), ŠKODA FABIA R5, +50,9 s
5. Kajetanovicz/Szepaniak (PL/PL), Ford Fiesta R5, +54,4 s

Aktuální pořadí mistrovství světa v kategorii WRC 2 (po 9. ze 13 kol)
1. Jan Kopecký (CZE) ŠKODA, 100 bodů
2. Pontus Tidemand (SWE), ŠKODA, 93 bodů
3. Gus Greensmith (GBR), Ford, 55 bodů

Číslo dne: 3

Na všech třech rychlostních zkouškách posledního dne Německé rallye zajel Jan Kopecký v rámci kategorie WRC 2 nejrychlejší časy.

Komentářů celkem: 7
19. 8. 2018 21:20
2 0
To je neuvěřitelné, jak se dá odbýt tiskovka Škody Motorsport ze soutěže MS, kde tým získal double. Honza zajel famózní stíhačku a v článku není ani jeho ohlas. Prosím vás, pokud tam někoho znáte, řekněte jim, ať s tím něco dělají, tohle není možné... smajlík Jinak samotnému týmu díky za super soutěž a Honzovi velká gratulace smajlík A Kalle hezky roste smajlík
20. 8. 2018 13:19
1 0
Mě ty tiskovky ŠM přijdou neuvěřitelné již delší dobu. Nevím proč, ale nemohu se zbavit pocitu, že v nich je cosi, co bývalo v různých prohlášeních za minulého režimu.
20. 8. 2018 17:47
0 2
A ty ten režim pamatuješ?
20. 8. 2018 21:31
0 0
Za prvé si ho pamatuju a za druhé si myslím, že to není podstatné, protože dnes jde vše dohledat.
20. 8. 2018 21:35
0 0
Dohledat a prožít jsou dost podstatné rozdíly.
20. 8. 2018 22:04
1 0
Při čtení tiskovek ŠM si vždy vzpomenu na Pavla Bíma..... Co by tomu asi tak říkal?
21. 8. 2018 08:20
0 0
Jj, rozmohl se nám tady pěkný nešvar. S Pavlem by to vypadalo jinak. Nebo by už byl dávno vytěsněn... Mně vrtá hlavou, jak je možné, že firma, která je schopna postavit takového závoďáka může zaměstnávat notorické trdlo jako autora přitroublých tiskovek. No, zřejmě nějaký špatný oddíl v tom korporátu a v něm profík/profíci do morku kostí (viz např. ...vyhrála deváté kolo letošní sezony... To je asi vliv Tour de France nebo co).

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama