21. 8. 2018 18:20 − 4867× − 0

Szejowé dělají vše pro návrat

Jarek a Marcin Szejovi měli ve čtvrtek 9. srpna 2018 v okolí Mladé Boleslavi vážnou nehodu.

Posádka z Ustroně vyletěla se svým Fordem Fiesta R5 ve vysoké rychlosti z trati a přední částí vozu narazila do stromu. Jezdec i navigátor byli převezeni vrtulníky do blízkých nemocnic na vyšetření. Naštěstí se brzy ukázalo, že jejich životy nebyly v ohrožení, takže se oba po jednodenním pozorování vrátili zpět domů, do Polska.

Za aktuální situace se zdá, že další letošní starty Jarka a Marcina Szejů jsou ohroženy. Nejen kvůli vážnému poškození soutěžního speciálu Ford Fiesta R5 stáje Orsák Rallysport, ale také kvůli rekonvalescenci obou členů posádky. Jarek si odnesl z nehody silné pohmožděniny, hlavně v oblasti páteře, takže jakýkoli pohyb je pro něj aktuálně dosti bolestivý. Marcin utrpěl zlomenitu klíční kosti a jednoho žebra. Jeho starty jsou tak v nadcházejících týdnech, či spíše měsících, zcela vyloučeny.

Jarek Szeja: "Musím přiznat, že si toho z nehody, nebo spíše naší velké rány, jak bude lepší ji asi nazvat, moc nepamatuju. Vlastně jsem se probral až v nemocnici. Naštěstí jsme z celého incidentu vyvázli bez větších šrámů. Bohužel závodní vůz je v mnohem horším stavu. V letošní sezoně jsme měli naplánováno ještě několik startů, ve snaze úspěšně dokončit Mistrovství ČR v rally. Nyní je jasné, že určitě budeme chybět na startu Barum Czech rally. Marcin má zlomeninu klíční kosti a žebra, takže pokud jeho tělo nebude v pořádku, nemá cenu se bavit i nějakém návrat. Naše zdraví je v tuto chvíli jasnou prioritou. Ale ač nyní nemůžeme závodit, náš tým už tvrdě pracuje na návratu na soutěžní tratě. Co nejdříve budeme chtít naplnit závazky vůči našim partnerům, kteří nám umožnili letošní starty. S jasným cílem – co nejdříve vrátit barvy stáje GK Forge KoWax Racing na nejpřednější příčky."

V sezóně 2018 Jarka a Marcina Szeje podporují: GK Forge Grelowski Kovoobráběčství, Kowax Welding, Darma, Deco-Car, Minimax, Viralseed a Střešní Krytiny Pniok Sylwester a mediální partneři Motowizja a portál OX.pl, a také Rádio Bielsko a Wirtualna Polska.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!