Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
22. 8. 2018 14:49 − 3714× − 0

Japonsko dostalo zelenou pro sezónu 2019

Japonská rally byla potvrzena a v kalendáří sezóny 2019 se tedy odehraje návrat této soutěže, která již dříve krátce v MS figurovala.

Naposledy se v zemi vycházejícího slunce jela soutěž mistrovství světa v roce 2010. Tehdy už v šampionátu nepůsobila ani jedna domácí automobilka, když Suzuki i Subaru ukončily své angažmá po roce 2008 s omluvou (chceme-li výmluvou) na ekonomickou krizi. Nyní jsme takřka o dekádu dál, v šampionátu působí Toyota a na cestě zpět do kalendáře je Japonská rally, protože promotér MS potvrdil, že pokud nebude námitek ze strany Světové rady motorsportu schvalující kalendář, nic nebrání návratu soutěže. Jak oznámili na své tiskovce organizátoři soutěže, MS se do Japonska vrátí v termínu 12. až 15. září nebo případně v první nebo druhém listopadovém týdnu. Oproti minulosti se stěhuje centrum soutěže, která nově bude lokalizována na ostrově Honšú.

Spolu se stěhováním se mění i povaha soutěže, protože zatímco na Hokkaidu se jezdily šotoliny, nyní se na Honšú pojede na asfaltových tratích, které by místy měly soutěžní posádky přiblížit blízko sopky Fudži, která patří mezi jedny z typických znaků Japonska a rychlostní zkoušky se budou v horách u této sopky. Vzhledem k tomuto umístění se celá soutěž přiblíží na dosah hlavnímu městu Tokiu, čímž by se měla stát dostupnější i pro návštěvníky.

K zařazení Japonské rally do kalendáře mistrovství světa říká za promotéra Oliver Ciesla: "Vše teď musí posvětit Světová rada motorsportu, kde však očekáváme kladné stanovisko k návratu rally do Japonska a pak nic nebrání konání rally. Ta by měla mít místo v MS zajištěno na čtyři roky. Už teď se těšíme, že se rally vrací zpět do Japonska," říká zástupce promotéra. Jak navíc informuje autosport.com, Japonsko by nemuselo být jedinou novinkou v kalendáři, jelikož na spadnutí je taktéž zařazení Chilské rally, což by znamenalo, že z kola bude muset jedna z aktuálních soutěží. A podle zákulisních informací mají nejvíce nahnutý osud Tour de Corse a Německá rally.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!