Petr Eliáš - PR - eWRC.cz
23. 8. 2018 10:41 − 1088× − 0

Pohár Pirelli před vrcholem sezóny

Nejvýznamnější soutěží v České republice je Barum Czech Rally. Pirelli bude u toho s několika hodně žhavými želízky.

Pohár Pirelli v MČR v rally má před sebou již jen dvě poslední soutěže. Vše zakončí říjnová Rally Příbram, ale právě teď se ve Zlíně vše připravuje ke startu největší a nejnáročnější soutěže v České republice, slavné Barum Czech Rally. Zde se ke startu chystá mnoho domácích i zahraničních závodníků na pneumatikách Pirelli a lze očekávat, že mnohé z nich svedou souboj o stupně vítězů, jak v absolutní klasifikaci, tak v jednotlivých třídách. Držíme jim palce. Naposledy se o body do Poháru Pirelli bojovalo na Rally Bohemia. Jak tato soutěž z pohledu Pirelli dopadla?

Na Bohemce se závodilo až do posledních metrů a souboj o pozice na stupních vítězů zvedal diváky na nohy. Ještě před startem poslední rychlostní zkoušky totiž o třetí místo bojovaly hned tři posádky. Největší počet bodů do hodnocení Poháru Pirelli z Bohemky si přivezl Václav Pech, který jako jediný dokázal držet krok s továrním jezdcem škodovky a do cíle dovezl svůj Ford Fiesta R5 na druhém místě. Celkově čtvrtý po infarktovém závěru skončil na Bohemce Vojtěch Štajf, který se Škodou Fabia R5 dorazil do cíle o jedu desetinu před Filipem Marešem. Štajf si tedy připsal do Poháru Pirelli body za druhé a Mareš za třetí místo. Ve třídě 3 se na pneumatikách Pirelli mohl radovat nestor domácích rally Marcel Tuček s Mitsubishi Lancer EVO IX, kterému se podařilo ve třídě 3 také zvítězit. Gratulujeme! Osamocený ve třídě 5 dorazil do cíle Václav Stejskal s renaultem Clio R3T, kterému patřilo 29. místo absolutně.

Jak už to obvykle bývá, tak největší souboj o body do Poháru Pirelli se strhl ve třídě 6, kde prosti sobě bojují posádky s vozy R2. Nejrychlejší byl Rakušan Julian Wagner s Peugeotem 208 R2 a Pirelli mu k tomuto úspěchu gratuluje! Jan Talaš s dalším Peugeotem 208 R2 obsadil druhou příčku a body za třetí místo v Poháru Pirelli si připsal René Dohnal, také s osvědčeným francouzským závodním vozem Peugeot 208 R2.

Před posledními dvěma soutěžemi je ve vedení Poháru Pirelli zatím Filip Mareš, následovaný Janem Talašem. O třetí místo se zatím dělí Marcel Tuček a Lumír Firla, který ale už do konce sezony nejspíše kvůli zranění do soutěží nenastoupí. Lumírovi přejeme vše dobré a hodně sil do rekonvalescence a všem ostatním co nejlepší sportovní výsledky a sport na pneumatikách Pirelli.

Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Martina Komínka, kominek@motorsport.cz a Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!