Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
30. 8. 2018 15:41 − 6626× − 5 0

Prší prší, jen se leje, na Barumku přijedeme?

Po minulých letech je Kuře zas zpět s další verzí dotazníku, protože data jsou potřeba a časové řady jsou príma.

Další Barumka je za náma a nezbývá než smeknout před pořadateli skrze další povedený a nadmíru pohodový ročník. Jelikož je již pár dní po soutěži a pomalu se vracíme do reality všedních dní, nastává ten správný čas se opět po roce připomenout s dotazníkovým šetřením, které je pokračováním mého předloňského výzkumu na diplomku a taktéž loňského dotazníku. Jelikož časové řady je už z podstaty názvu potřeba mít za více let, vychází proto dotazník znova na světlo světa a jeho cílem je zjistit odkud na tuto motoristickou akci přijíždíte, jakým způsobem se dopravujete, jaké máte návštěvnické zvyklosti, zda-li by vás region, kde se podnik odehrává, lákal k návštěvě i v jinou roční dobu atp.

Hlavní motivací pro letošní sběr dat je ale hlavně počasí, protože poprvé od roku 2010 pršelo a nepanovalo po celý víkend, v poslední době typické, "azuro", takže se naskýtá otázka, nakolik se proměnilo či zda se vůbec chování návštěvníků nějak proměnilo mezi ročníky s odlišným počasím. Proto budu opět vděčen všem, kteří dotazník vyplní.

Výsledky opět poslouží akademickým účelům, diplomkou to nekončí a jak jsem již zmiňoval minule, téma malých sportovních akcí (kam se ze své podstaty motoristické akce jako Barumka řadí) je poměrně polem neoraným a možností pro různou realizaci. A proč tedy nepokračovat ve spojení koníčku a studia :) Pokud by někoho zajímaly výstupy, tak ty obsáhlejší jsou v běhu, většina výstupů byla zatím ve formě příspěvků na konferencích (pro ilustraci – Aktuální problémy cestovního ruchu, Jihlava, New Wave, Praha nebo blížící se 17. kongres Slovenskej geografickej spoločnosti a 24. sjezd České geografické společnosti, Bratislava).

Abych udělal aspoň malé promo, tak nejdůležitější výsledky jsem sepsal v článku článku a ze zajímavých zjištění lze zmínit, že z hlediska složení návštěvníků Barumka nijak nevybočuje z trendu jiných soutěží ve světě (komparace s dostupnými výzkumy z MS) a naprostou většinu jich tvoří muži v produktivním věku a celkově nějakých 90 % diváků odpovědělo, že přijíždějí z České republiky a volí automobil. Motivací pro letošní vyplnění dotazníku může být to, že téměř 9 z 10 respondentů odpovědělo, že by se rádo v budoucnu na Barumku opět vrátilo a tento trend může dokazovat i to, že jen nějakých 10 % dotázaných bylo loni na Barumce poprvé. Více jak dvě třetiny respondentů jezdí na zlínsko jenom kvůli Barum Czech Rally Zlín a tím pádem můžeme říct, že z odhadovaných ekonomických přínosů soutěže ve výši 136 milionů Kč jich je výrazná část přinesena do regionu pouze a právě díky Barumce, neboť jinak by bez jejího konání daní návštěvníci nepřijeli.

Díky moc za pomoc i letos

Vaše Kuře :)

Jeden výzkum je málo, tak ještě dotazník ohledně efektivity reklamy a propagace značky skrze rallysport.

-----------------------------------------------------------------------

Česká verze dotazníku pro ty, kterým by nefungovala výše vložená embed varianta.

For english version of questionare please folow this link.

Komentářů celkem: 5
30. 8. 2018 16:48
0 0
odesláno do kurníkusmajlík
31. 8. 2018 07:04
0 0
Nějaký dotazník pro ty, co na Barumku ze zásady nejezdí, by nebyl? smajlík Nebo jsem anomálie a můj výskyt je statisticky nerelevantní? smajlík
31. 8. 2018 12:13
0 0
Vyplněno a s dovolením sdíleno u nás smajlík
31. 8. 2018 23:09
0 0
Há, na New Wave jsem příspěvek nestihl, ale v Bratislavě se mi snad zadaří smajlík
1. 9. 2018 09:30
0 0
Beru Tě za slovo, vzhledem k času kdy vystupuju mám v hlavě představu, jak tam budu sám s chairem sekce a nikde nikdo další smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama