Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
15. 9. 2018 19:19 − 2339× − 0

Jezdci Toyoty budou zítra hájit pozice

Ještě včera byla nejlepší Toyota na čtvrté příčce, po dnešku však Tänak a Latvala drží dva nejvyšší stupínky pódia.


Turecká rally se do kalendáře MS vrátila opravdu ve velké stylu a na posádky v okolí hostitelského města Marmaris čekala zejména v první etapě rozbíječka, za kterou by se nemusel stydět ani Kypr ve svých nejlepších letech. Dnes už se sice jezdci nemuseli tolik bát o obutí svých vozů, ale druhá etapa přenesla mnoho zvratů a dramat, když například hned ráno zradila technika Thierryho Neuvilla, Seb Ogier jel s prasklou tyčí řízení, aby následně po servisní zastávce havaroval či Craigu Breenovi shořelo na přejezdu kompletně auto. Z těchto a dalších událostí profitovaly mimo jiné i jezdci Toyoty a jestliže včera byl nejlépe umístěným Yarisem WRC ten Latvalův, po sobotě je na první příčce Ott Tänak a následuje jej právě jeho finský týmový kolega. Zítřejší 4 rychlostní zkoušky a 34 ostrých kilometrů tak tým dělí od zisku double a co vím, vzhledem hubeným bodovým ziskům Neuvilla a Ogiera by v případě vítězství Tänak ještě výrazně promluvil do boje o titul mistra světa.

I proto z tábora Toyota Gazoo Racing zní, že zítra se budou hlídat pozice a posádky spolu nebudou bojovat. Na toto téma se nechal pro Autosport slyšet šéf TGR Tommi Mäkinen: "Nejsem si jistý, jestli k tomu mám vůbec něco říkat. Jsem si jistý, že oba naši jezdi vidí situaci a ví, co mají dělat. Myslím, že spolu bojovat nebudou. Pokud bych ráno zjistil, že se něco takového děje, tak bych z toho byl nervózní," Jak šak říká Jari-Matti Latvala, jenž na Tänaka ztrácí 13 sekund, šéf by nervy zítra mít neměl. "Musím přiznat, že je to už dlouho, co jsem byl ve hře o vítězství. Takže cítím touhu o něj bojovat. Ale jsme v nějaké situaci. Nemám za sebou dobrou sezónu a v šampionátu jsem docela vzadu. Z mého hlediska nemám co získat. Naopak Ott je na tom velmi dobře, protože Seb i Thierry museli dnes odstoupit. Pokud by dokázal Ott vybojovat maximum bodů, tak bude ve hře o titul a nám double pomůže se přiblížit Hyundai ve značkách," říká po druhé etapě Turecké rally J-M Latvala.

Vedoucí muž soutěže, tedy Ott Tänak, je ve svém komentáři strohý. "Náš přístup pro zítřek bude stejný jako teď, hlavně dovézt auto do cíle. To platí i z hlediska bodování značek, potřebujeme body a je důležité, abychom zítra s Jari-Mattim oba dva dojeli do cíle," říká estonský jezdec a vítěz posledních dvou podniků MS. Jak to dopadne můžete samozřejmě sledovat online na eWRC-results.com.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama