27. 9. 2018 18:56 − 2938× − 0

Argentinci našli náhradu za zrušenou Rally de Tucumán

Argentinský šampionát málem přišel o jednu z deseti na letošní sezónu naplánovaných soutěží.

Jeden z tradičních podniků Rally de Tucumán musel být zrušen, ale netrvalo dlouho a našli se náhradní organizátoři. Uvolněné místo v kalendáři tak na poslední chvíli obsadila Rally de Toledo a nadšení diváci o pokračování zajímavého souboje o mistrovskou korunu nepřišli. Nejblíže k ní po předcházejícím šestém podniku měl Alejandro Cancio, když na tamních tratích se svým Chevroletem Agile MR veškerou konkurenci porazil. Na druhé příčce do cíle Rally Vuelta de la Manzana dorazil Federico Villgra a stejná příčka mu patřila i v průběžném pořadí šampionátu. Pozornost sice byla při Rally de Toledo upřena hlavně na tyto dva jezdce, ale celkem se divákům představilo padesát vozů a z toho parádních sedmnáct spadalo do hlavní argentinské kategorie Maxi Rally.

Dobrý vstup do soutěže zaznamenal host z Uruguaye Rodrigo Zeballos, který do cíle první etapy se svým VW Gol Trend MR dorazil jako třetí nejrychlejší. V neděli mu už bohužel nebylo souzeno na parádní výkon navázat, když se jeho vůz v desátém testu zastavil. Německá značka však o třetí místo v rally nepřišla, když na konečnou třetí příčku poskočil jiný pilot Golu Augusto D’Agostini. Na bronzový stupínek si dělal zálusk i David Nalbandian s Chevroletem Onix MR, ale nakonec na soupeře s Volkswagenem nestačil. Ve finále jeho skóre zatížila minutová penalizace, která jej posunula až na páté místo za týmového kolegu Cancia. Lídr mistrovství zažil kvůli technickým problémům svého Chevroletu hodně smolnou sobotu a do druhé etapy odcházel až z osmého místa. Konečná čtvrtá příčka tedy byla maximem možného. Na udržení vedení v šampionátu ale nestačila. Villagra totiž tentokrát zářil a celou rally bojoval s Nicolásem Díazem o vítězství. První část duelu dvou jezdců Fordu skončila o čtvrt minuty ve prospěch Villagry. Tlačit plyn až na podlahu musel argentinský multišampión i v neděli a nakonec vítězství přeci jen uhájil a posunul se do čela šampionátu.

Stav šampionátu: 1. Villagra 281, 2. Cancio 257, 3. Díaz 201, 4. Padilla 192, 5. Baldoni 154, 6. D'Agostini 142