8. 10. 2018 09:08 − 8180× − 7

Seb Ogier: Těším se na závěr sezóny

Rekordního pátého vítězství dosáhl ve Walesu Sébastien Ogier, který se díky vývoji soutěže dostal zpět do těsného boje o titul.

Jestliže to po Turecké rally vypadalo, že z trojice zájemců o titul má Seb Ogier v ruce nejslabší karty, Wales Rally GB vše řádně promíchala, protože Francouz vyhrál, posunul se zpět na druhou příčku klasifikace MS se ztrátou sedmi bodů na Thierry Neuvilla a zbývající dva letošní podniky budou ještě pořádným dramatem. Ostatně tím byl z Ogierova pohledu i Wales. První etapa se mu nevyvedla podle představ, dopoledne jej potrápily chybějící první dvě rychlosti v převodovce a z toho pramenící hodiny, přičemž v polovině dne držel osmé místo. Postupně se však začal zvedat a po smolném konci Ott Tänaka se v sobotu dostal do čela. V neděli ještě musel svést boj s Jarim-Mattim Latvalou, ale Ogier nasadil pořádný finiš a první příčku si už ujít nenechal.

Jak se nechal po dojezdu rally Sébastien Ogier, slyšet, soutěž byla náročná a plná emocí. "Teď se cítím skvěle, ale celý víkend byl plný emocí. V pátek to moc dobře nezačalo, měli jsme problémy s převodovkou a byl jsem docela vzdálen od čela soutěže. V té chvíli jsem nebyl spokojený, ale říkal jsem si: běž dál a dělej, co umíš… To jsem udělal a postupně se dostal do boje o stupně vítězů s Jarim, Craigem a Esapekkou. Poté, co měl Ott problémy se nakonec to, co byl původně boj s Jarim o stříbro, změnil ve hru o vítězství. Ale měl jsem smíšené pocity. Víte, že jsme s Ottem kamarádi. Nikdy bych mu něco takového nepřál, jel na úplně jiném levelu a nikdy se mu rychlostně nevyrovnal. Myslím, že minule v Turecku jsem mu daroval vítězství svou chybou, teď to bylo obráceně," vrací se k uplynulé soutěži pětinásobný mistr světa.

Jak už bylo zmíněno, šampionát se po Walesu opět víc zamotal, protože vedoucí Thierry Neuville má 189 bodů, druhý Sébastien Ogier 182 a třetí Ott Tänak i kvůli welšskému výpadku 168 bodů. Z Ogierova pohledu však byl Wales povedený a výhodný pro šampionát: "Rozhodně to dopadlo dobře a jsme zpět v boji o titul. Neřekl bych, že jsme tam, kde bychom chtěli být, ale jsme blízko. Když si vezmeme poslední měsíce, kdy výkony nebyly vždy takové, jaké bychom chtěli, tak to není úplně špatné. Měl jsem pocit, že nás občas štěstí opustilo a podobně jsem se cítil v pátek, ale pak se vše konečně obrátilo. Na závěr sezóny se těším. Jsem si poměrně jistý, že v Katalánsku nám tempo chybět nebude a pak bude na programu Austrálie," uzavírá Sébastien Ogier.