Redakce - eWRC.cz
10. 10. 2018 20:30 − 3435× − 0

Příbram pro Trojana s Jůrkou do poslední chvíle v ohrožení

Vyrazí ale zkušená posádka na trať doopravdy? To zatím zdaleka není jisté….

Sobotní ráno odstartuje nejen sedmý den vyjednávání o povolebních koalicích na českých radnicích, ale také Rally Příbram, poslední podnik letošního Mistrovství ČR v rally. Ambiciózní devítka ve startovní listině patří bílomodré Fabii R5 posádky Karel Trojan – Zdeněk Jůrka. Vyrazí ale zkušená posádka na trať doopravdy? To zatím zdaleka není jisté….

Dovádění na enduru je totiž jedním z velmi vhodných doplňkových sportů k nabytí a udržení tolik potřebné fyzické kondice. Kdo někdy na vlastní kůži vyzkoušel, jaká velká je to makačka, ví své. Stejně tak ví, že člověk potrénuje i reflexy a získá poznatky, které může obzvlášť v motorsportu skvěle využít. „Pokud to ovšem nejsou poznatky typu – „betonový blok pohozený mezi poli, obrostlý trávou a mechem dokáže dokonale splynout s okolím“ nebo „ani sebelepší enduro nedokáže bez úhony přejet betonový blok pohozený atd“ nebo „tělo vymrštěné z motocyklu jedoucího rychlostí xy dopadne do vzdálenosti yx“. Ty pak dost relativizují tu zlepšenou fyzickou kondici,“ říká Karel Trojan, kterému se fyzická příprava na terénním motocyklu tentokrát poněkud vymstila. Poškozený úpon v rameni, zlomená žebra, podlitina velikosti nejméně tuctu mexických půldolarů a otřes mozku pouhé 3 týdny před startem příbramské soutěže nevěstily nic dobrého. „6 týdnů je prý poměrně rychlá rekonvalescence, ale musím to zkrátka zkusit za 3. Je fakt, že hybnost stále ještě není neomezená. Třeba z komparsu pro natáčení filmu s tématikou třetí říše by mě zatím dozajista vykopli. Někdy ani to dýchání ještě není ono, ale koneckonců cvičitelé jógy říkají, že si člověk má nádechy uvědomovat. A ty si teda setsakra uvědomuju…,“ usmívá se Karel Trojan s poněkud bolestnou grimasou.

Od červencové Rally Bohemia ale uběhla spousta času a posádka, která nuceně absentovala už na zlínské Barum Rally, se konečně potřebuje postavit na start. „Pauza je opravdu dlouhá. Neúčast na barumce, kterou jsme si tak trochu přivodili zásekem do rozpočtu po přetočení motoru na Hustopečích, nás hodně mrzela. Alespoň do té doby, než jsem viděl první záběry těch uklouzaných, zablácených tratí… Přijít ale o domácí Příbram? To by nešlo!“ říká odhodlaný jezdec. Odhodlaný nasoukat se do kokpitu Fábie a absolvovat předstartovní test, který tentokrát více než o tlumičích, pneumatikách a tlaku turba bude o jeho vlastním těle. Otázka tedy zní velmi jednoduše: půjde to?

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!