Václava Pecha čeká těžký Krumlov

Na plzeňskou posádku Václav Pech jun. – Petr Uhel čeká start na dalším domácím podniku – Rallye Český Krumlov.

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 23.5.2006

Na plzeňskou posádku Václav Pech jun. – Petr Uhel čeká start na dalším domácím podniku, kterým bude následující víkend jihočeská Rallye Český Krumlov. Po předchozí vyhrané soutěži se budou snažit opět získat co největší počet bodů a posunout se tabulkou mistrovství blíže obhajobě titulu.

„Jezdím do Českého Krumlova rád a troufám si říci, že zdejší soutěž patří mezi nejkrásnější a současně i nejtěžší rallye u nás doma. Tato soutěž se tradičně jezdí v květnu a tak trať, která vede v nádherné krajině navíc lemuje čerstvě rozkvetlá příroda, což dodává soutěži na jakési zvláštní noblesnosti. Pořadatelé využívají místních úzkých komunikací, které mají často kvalitní asfaltový povrch, a tak se závodí po opravdu úzkých cestách, ale přitom se nejede nijak pomalu. Podle dostupných informací o skladbě letošní trati se mi zdá, že pořadatelé pro tento ročník připravili snad nejtěžší variantu své rallye v historii. Jede se sice menší počet rychlostních zkoušek, ale zato jsou delší a poskládané z těch nejobtížnějších úseků z minulosti soutěže. Myslím, že to bude pro všechny posádky tak trochu nové rallye a moc se v tomto okamžiku na start těším,“ říká o krumlovské soutěži Václav Pech jun.

Ten se bude přesunovat se spolujezdce Petrem Uhlem do místa konání soutěže během středy, kdy začínají seznamovací jízdy. „Pořadatelé letos vyhradili pro seznamování s tratí jen dva dny a to ještě mají posádky pouze vyhrazené časy k najíždění RZ. Krumlovská soutěž je velmi těžká a vyžaduje opravdu pečlivou přípravu při tvorbě rozpisu. Každá sebemenší chybička se může opravdu nepěkně vymstít. Doufám, že stihneme všechny tři povolené průjezdy a nebudeme muset v časové tísni některý poslední průjezd rychlostní zkouškou v seznamovacích jízdách vynechat,“ říká Václav Pech jun. a ještě dodává: „Tradičně bývá obtížnost krumlovské soutěže násobena nestálým májovým počasím. Stává se zde poměrně pravidelně, že během soutěže přijde bouřka se silným deštěm a navíc v tomto terénu, kde je řada velkých kopců, zatímco na jedné straně kopce svítí krásně sluníčko, na druhé leje jako z konve. Také proto jsou zde oficiálně povoleni traťoví špióni jednotlivých posádek, kteří zjišťuji těsně před průjezdem prvních posádek aktuální podmínky na trati. I my určitě této možnosti využijeme.“

Soutěžní automobil Mitsubishi, Pechova letošní nová zbraň v boji o titul, prošel pečlivou přípravou. Mechanici z Charouz Racing system, kteří auto na soutěže připravují, rozebrali soutěžák do posledního šroubku a provedli podrobnou kontrolu opotřebení jednotlivých částí po vyhrané soutěži v Púchově.

Soutěž startuje v pátek 26.5.2006 v 17:00 z Českého Krumlova a během večera absolvují posádky úvodní sadu čtyř rychlostních zkoušek. V sobotu pak na ně čeká další 8 RZ, vítěz bude zpět v Krumlově v sobotu kolem šesté hodiny odpoledne.

Komentářů celkem: 2
23. 5. 2006 18:19
0 0
Tak Ášíne hodně štěstíčka a nezapoměn doma cihlu na plyn!!!
Anonym IP:81.90.162.20
24. 5. 2006 09:22
0 0
Tak Ašíne,držíme na Krumlově palce!!!Zdraví tě jižní čechy.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!