17. 10. 2018 10:20 − 7820× − 2

U Citroenu se sejde Lappi s Ogierem

Také Citroen dnes oznámil nové jezdce pro další sezónu.

Sebastien Ogier už byl oznámen dříve, takže dnes už došlo jen k oficiálnímu potvrzení příchodu Esapekky Lappi. Jeho spolujezdcem zůstane Janne Ferm.

Šéf týmu Pierre Budar je spokojen, protože na tyhle dva jezdce se zaměřil od začátku a jejich příchody se mu podařilo dotáhnout až do konce. "Jsme nadšení, že se nám podařilo dotáhnout přestup obou jezdců. Příchod Esapekky je důkazem, že věříme v mladé talenty, což je DNA naší značky. Lappi je talentovaný a odhodlaný a měl by vytvořit ideální pár se Sebastienem. Cítíme, že ještě nepředl všechno, takže uděláme vše pro to, aby se nadále zlepšoval."


Od příštího roku spolu

A co na změnu týmu říká Lappi? "Samozřejmě jsem potěšen, že jsem se připojil k týmu a stal se kolegou se Sebastienem. Je to pro mě příležitost se nadále zlepšovat. Loni jsem se hodně naučil od Latvaly, letos od Tänaka, příští rok se budu učit od Seba! Věřím, že vůz má velký potenciál, stejně jako tým, který má dlouho historii a velké zkušenosti. Hodně v mém rozhodnutí hrál i fakt, že Pierre o mě hodně stál. Bude to velká výzva."

Komentářů celkem: 2
17. 10. 2018 17:52
0 0
Mě ten Lappi docela překvapil,myslel jsem si,že si Toyota vychová další velký talent a ono ejhle...Jen aby chlapec nelitoval..Na druhou stranu, jestli Ogier příští rok skončí, má šanci být týmovou 1. Jsem zvědav. jak mu to s novým vozem a ve stínu mistra půjde..smajlík
20. 10. 2018 14:09
0 0
Osobně si tipnu, že příští rok bude Citroen o hodně lepší a minimálně vyrovnaný s Hyundai. Jinak by tam Ogi nešel podle mě. no a Lappi bude mít ještě rok "na pohodu" a může se sem tam ukázat. Ještě toho ufouna do fordu a bude to opět sezóna snů, jako ta loňská a letošní...

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama