Kdo nepřijede, neužije si tu neděli

První závod seriálu Autodrom Rally Série 2018/19 se uskuteční již v neděli 4. listopadu.

Již nyní je přihlášeno přes 80 závodníků ve všech nově vypsaných třídách a kategoriích. Závodit může opravdu každý. Ať už máte sériový automobil, se kterým jezdíte denně do práce, nebo vypiplaný závodní speciál, nebo si chcete jen krátit dlouhou zimní přestávku před další závodní sezónou, všichni jste vítáni. Na těchto závodech se spolu pravidelně utkávají amatéři se závodníky z různých motoristických disciplín, mnohdy však jsme svědky učení se sportovní či závodní jízdě pod dohledem zkušeného instruktora či závodníka. Nemohu v této souvislosti nevzpomenout náš současný největší talent, kterým je bezesporu Petr Semerád, který začínal na okruhu v Sosnové s polštářem na sedadle a v letošním roce ve svých sedmnácti letech zvítězil absolutně v Rallysprint sérii pořádané Autoklubem České republiky. I takové úspěšné příběhy pomáhá psát náš seriál.

Pojďme si ale ve stručnosti povědět, co nás v neděli 4. listopadu na okruhu v Sosnové u České Lípy čeká. Je to především zajímavý okruh, který se jede tentokrát proti směru jízdy a kde se střídají technické pasáže s těmi srdečními. Po administrativní a technické přejímce následují 2 okruhy na seznámení s tratí. Poté již bude vše na čas a začínáme 3 okruhy měřeného tréninku, po němž se závodníci seřadí dle nejrychlejšího času na jedno kolo. Čas z tréninku určuje kdy a s kým kdo pojede v rámci všech 3 sérií, které se jedou vždy na 3 okruhy. Začínáme od nejpomalejších závodníků z tréninku a závod graduje v každé sérii jízdou těch nejrychlejších. Po odjetí všech sérií sečteme 4 nejrychlejší časy na jedno kolo z 9 odjetých. Tím je dáno, že každý může hledat limity své i svého vozu a když to nevýjde a navštíví třeba nějakou tu únikovou zónu, tak se nic závratného z pohledu výsledků nestane, protože to špatné kolo se mu nepočítá.

Závody pořádáme sice pro amatéry, ale snažíme se, aby po stránce organizace a bezpečnosti byly na profesionální úrovni. Na bezpečnost dohlíží traťoví komisaři, kteří signalizují vlajkami případné nebezpečí. Stejně tak je připravena sanita a rychlý vůz ARS. Samozřejmostí jsou on-line výsledky, takže než vám stačí vychladnout turbo, soupeři už vědí, jak jste byl rychlý. Nejen pro zahřátí bude pro vás fungovat po celý den restaurace autodromu.

Máte rádi rychlou jízdu a adrenalin? Pokud ANO, neznám na neděli 4. 11. lepší program, než si přijet zazávodit na autodrom do Sosnové. Budeme se na vás všechny těšit.

Více informací včetně přihlášek, propozic, výsledků a akreditačního formuláře najdete na www.autoklubbohemiasport.cz

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!