5. 11. 2018 20:14 − 1603× − 0 0

Setkání jezdců ČMPR – video reportáž

Jako jedna velká rodina.

Sezóna Českomoravského poháru rallye 2018 dostala vydařený přídavek. Bylo jím Setkání jezdců ČMPR, které se konalo v sobotu 27. října v motoristickém areálu v Bělé pod Bezdězem. Na programu bylo šest průjezdů okruhovými rychlostními zkouškami, soutěž o nejhezčí smyk a večerní zábava s vystoupením hudební kapely.

Hlavními pořadateli setkání byli Adam Wolf s Nikolou Hauerovou, které známe jako posádku velmi rychlé Škody Fabie TDi. „Myslím si, že jsme v rámci Českomoravského poháru taková jedna velká rodina,“ říká Adam Wolf, a pokračuje: „A protože letos těch závodů zase tolik nebylo, vymysleli jsme tohle setkání, abychom se ještě v rámci rozloučení se sezónou mohli svézt.“ Nápad se okamžitě ujal. Zájem o setkání byl veliký mezi závodníky i diváky.

Celá trať měřila přibližně 30 kilometrů. Čas se na rychlostních zkouškách sice měřil, ale výsledky se nepřepočítávaly na body do seriálu. Hlavním cílem byla zábava. A tak se v rámci volnějších pravidel na sedadlech spolujezdců střídali ti členové a přátelé závodních týmů, kteří možnost svézt se v ostřejším tempu běžně nemají. Na start se nakonec postavilo 30 posádek, cíl spatřilo 23 z nich. Pro vítězství si jednoznačně přijelo duo Milan Gregor, Vladimír Štindl. Jejich Mitsubishi Lancer Evo VI konečně přestaly trápit technické potíže, vyhráli nedávnou Rallye Světlá, a v Bělé si za dalším triumfem šli od první rychlostní zkoušky. Nakonec vyhráli pět RZ, pouze v té poslední se museli sklonit před Ondřejem Šimkem a Jindřichem Horáčkem závodícími na Mitsubishi Lancer Evo IX.

K vidění byly krásné průjezdy i krizové situace, a také jedna větší nehoda. V pomalejší zatáčce se přes střechu překulila Škoda Fabia TDi manželů Krestýnových. Posádka incident přestála bez zranění, a také jejich auto se z něj vzpamatuje. Byl to snad jediný stinný moment povedené akce, která bude mít, doufejme, v příštích sezónách pokračování.

Výsledky Setkání jezdců ČMPR 2018 1. Milan Gregor – Vladimír Štindl, Mitsubishi Lancer Evo VI, 18:41,8, 2. David Loskot – David Vodák, Mitsubishi Lancer Evo VIII, +1:46,0, 3. Miroslav Čabaj, Škoda Fabia TDi, 1:52,7, 4. Ondřej Šimek – Jindřich Horáček, Mitsubishi Lancer Evo IX, +1:53,0, 5. Lumír Vaszily jun., Mitsubishi Lancer Evo IX, +1:57,4, 6. Adam Wolf – Nikol Hauerová, Škoda Fabia TDi, +2:26,0, 7. Ondřej Plechatý – Eva Ryšánková, Mazda 323 GT-R, +2:31,1, 8. Jiří Cejnar, Audi A3, +2:35,6, 9. Martin Beran, Škoda 130 Rapid, +2:48,7, 10. David Kotula – Pelikán Pavel, Mitsubishi Lancer Evo VIII, +2:49,5.