--> -->
13. 11. 2018 12:39 − 1163× − 0 0

Španělský duel stále nemá vítěze

Už jen dva jezdci zůstali ve hře o titul španělského mistra, předposlední díl ovšem jejich zajímavou bitvu ještě nerozhodnul.

José Antonio Suárez během letošní sezóny vyhrál hned tři mistrovské soutěže, mezi nimi i obě odehrávající se na Kanárských ostrovech. Teď se ale na startu posledních dvou soutěží jeho Hyundai i20 R5 vůbec neobjevil a bývalý juniorský pilot Peugeotu ze hry o titul definitivně vypadnul. Před závěrečnou dvojicí podniků v ní zůstal jediný zástupce tříčlenné sestavy Hyundaie Iván Ares. Úřadující šampión sice průběžné klasifikaci mistrovství vévodil, ale v jeho neprospěch hovořil nižší počet vítězství. Jezdec i20 R5 vyhrál pouze úvodní Rali do Cocido, zatímco jeho rival Miguel Fuster dokázal z dosavadního průběhu roku vykřesat hned tři triumfy. Na vedoucí příčce se pilot Fordu Fiesta R5 neobjevil jen díky tomu, že ve dvou soutěžích nebodoval. Poslední dva odjeté podniky zvládnul Fuster parádně, v obou svedl senzační duel s Aresem o každý metr trati a pokaždé jej dokázal udolat.

Do Rally de la Nucía vstoupil rychleji Ares, ale čas z divácké superspeciálky na motokárové trati neměl takový význam. Dobře to dokazoval průběh první přírodní zkoušky, kde pilot Hyundaie nechal 7,5 sekundy a propadnul se za nového lídra Fustera. Ares svůj špatný vstup do hlavního soutěžního dne napravil nejrychlejšími časy ve třetím a čtvrtém testu a posunul se 1,9 sekundy za Fusterova záda. Následně se ale průběh soutěže vrátil k rytmu, jaký jsme mohli vidět v předcházejících dvou podnicích. Ares tahal za kratší konec a nechal si svého soupeře ve Fordu vítězícího v jedné zkoušce za druhou ujet až na rozdíl 40,3 vteřiny. Těsně za jezdce Hyundaie se navíc přiblížil Daní Solá, který stejně jako před dvěma měsíci usednul za volant Škody Fabia R5. Nová technika mu očividně začíná sedět a Solá navigovaný zkušeným spolujezdcem Marcem Martím měl na dosah ruky druhé místo. V závěrečné zkoušce ale s útokem na Arese neuspěl a stejně jako v září v Oviedu se postavil na nejnižší pódiový stupínek.

V silnější trojčlenné sestavě se na tratě někdejší Rallye Mediterráneo vydala oficiální stáj Suzuki. Do třetího Swiftu R+ se posadil někdejší slavný brankář Santiago Caňizares. Jeho pouť soutěží však skončila dříve, než vůbec pořádně začala. Caňizares totiž havaroval už na shakedownu. Zbylí dva jezdci Javier Pardo a Joan Vinyes spolu sváděli krásný souboj o čtvrté místo, ale nakonec neuspěl ani jeden z nich. Pardovo Suzuki zůstalo stát na RZ 9 s vážnou poruchou brzd a Vinyes se ze čtvrtého místa odporoučel v samém závěru rally. V té samé zkoušce se po zrušení předposledního testu muselo definitivně rozhodnout o vítězi rally. Rozhodnutí značnou měrou přispělo i k rozložení sil do finálního klání o titul. Fuster dokázal Arese potřetí v řadě v přímém souboji porazit a za dva týdny v Madridu už bude k titulu potřebovat jen posledních pár bodů. Jak se zdá, korejská značka po Francii přišla i o další skvěle rozjetý šampionát.

Stav šampionátu: 1. Ares 262, 2. Fuster 250, 3. Pernía 203, 4. Vinyes 171, 5. Suárez 143, 6. Pardo 134

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama
-->