14. 11. 2018 11:30 − 2353× − 6 0

Do Kataru pro celkové stříbro v šampionátu

Tým Racing 21 zakončí startem na Manateq International Rally of Qatar v termínu 15. – 17. listopadu svojí letošní účast v seriálu MERC.
- Finále FIA Middle East Rally Championship na 2018 Manateq International Rally of Qatar
- Tým Racing 21 startuje s cílem potvrdit celkově druhou pozici v šampionátu
- Premiéra Veroniky Havelkové v roli navigátorky Vojtěcha Štajfa

Cílem pro pátý podnik šampionátu je zisk potřebných bodů k udržení konečného druhého místa v celkové klasifikaci jezdců.

Zajímavou výzvou bude závěrečná soutěž celého šampionátu také pro Veroniku Havelkovou, která bude na deseti rychlostních zkouškách 2018 Manateq International Rally of Qatar navigovat ve voze ŠKODA Fabia R5 soutěžního jezdce Vojtěcha Štajfa. Veronika má za sebou přes čtyři desítky startů v domácích i v zahraničních soutěžích. Poslední tři sezóny úspěšně navigovala Pavla Valouška jun. a společně se stali dvojnásobnými mistry slovenského šampionátu v letech 2016 a 2017. V letošním roce usedne Veronika Havelková do soutěžního vozu poprvé. „Moc děkuji Vojtovi, že si na mě s takovou nabídkou vzpomněl. Katarská rally bude jistě velice zajímavou zkušeností. S Vojtou jsme se již svezli na testu v České republice a věřím, že naše souhra přijde rychle. Zároveň bych chtěla poděkovat i Valdovi, který mne v rozhodnutí opět startovat podpořil,“ uvedla před odletem do Kataru navigátorka Veronika Havelková.

Tým Racing 21 musel po minulé soutěži v Kuvajtu, kdy byl vůz ŠKODA Fabia R5 částečně poškozený následkem havárie, naléhavě řešit nejen logistiku přepravy z Kuvajtu do Kataru, ale zajistit i rychlé dodání potřebných nových náhradních dílů z České republiky pro opravu vozu a jeho stoprocentní přípravu na závěrečný start v Kataru tak, aby vůz bezproblémově prošel technickou přejímkou: „Stáli jsme před rozhodnutím, jak celou situaci s opravou vozu vyřešit. Nakonec jsme se rozhodli nechat díly dodat letecky z Prahy do Dauhá, takže by se mělo podařit naší Fabii R5 připravit na závod dle našich vlastních standardů. Bohužel, stejně jako v Kuvajtu, se celní procedura na vstupu do Kataru protáhla a náš kamion se závodním a tréninkovým vozem jsme proti původnímu plánu dostali o tři dny později. I kvůli tomu se zřejmě nepodaří auto po opravě důkladně prověřit na testu, což nás mrzí. Budeme tedy doufat, že rutinní přípravu a kontrolu vozu mají mechanici Racing 21 zažitou tak, že nám tento hendikep nezabrání v dosažení kvalitního výsledku. Chceme se domů vrátit s celkovým stříbrem v šampionátu a splnit tak naše předsevzetí z úvodu letošní sezóny,“ řekl jezdec Vojtěch Štajf, který je aktuálně před katarskou soutěží v klasifikaci MERC 2018 na druhém místě, přičemž všechny čtyři předchozí podniky dokončil.

2018 Manateq International Rally of Qatar je jedním ze dvou podniků, který byl součástí všech dosavadních ročníků seriálu FIA Middle East Rally Championship. Historie automobilových soutěží sahá ve státě Katar až do sedmdesátých let, a kromě množství triumfů domácích matadorů je zajímavostí zdejší vítězství švédsko-britské posádky Björn Waldegaard – Fred Gallagher v roce 1986. Celkem devětkrát zde slavil vítězství Mohammed bin Sulayem ze Spojených arabských emirátů, ale rekordních třinácti vítezství v Rally of Qatar dosáhl domácí jezdec Nasser Al-Attiyah, který bude v Kataru startovat již jako letošní mistr seriálu MERC. Tratě celkem deseti rychlostních zkoušek s celkovou délkou 203 km jsou nově situovány do severní části Kataru a mají převážně šotolinový a písečný povrch.

2018 Manateq International Rally of Qatar bude slavnostně odstartována ve čtvrtek 15. listopadu v historickém centru města Douhá na místním tradičním tržišti Souq Waqif. Na první rychlostní zkoušku se soutěžní posádky vydají o den později. Soutěž končí v sobotu 17. listopadu 2018 odpoledne.

Více o soutěži: http://qmmf.com/events/qatar-international-rally-2/

Komentářů celkem: 6
14. 11. 2018 11:42
0 0
Jde někde dohledat, kolik se vlastně posádek tohoto šampionátu zůčastňuje?
14. 11. 2018 12:13
0 0
no to je dost, že tu Veroniku po roce konečně zase někdo vyveze smajlíksmajlík
nebejvala zvyklá na takhle dlouhý pauzy smajlík
14. 11. 2018 12:53
1 0
Jen by se lépe četlo, že to byl Valda...
14. 11. 2018 18:17
0 0
Vojta příští rok prý s Polem R5?
14. 11. 2018 21:58
0 0
Já slyšel, že už by ho mohl ukázat v Praze, pokud ho do té doby dostane Baumschlager

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama