Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
20. 11. 2018 20:33 − 4316× − 6

Barumka další 3 roky evropská a jaké bude jubileum?

Největší česká automobilová soutěž Barum Czech Rally Zlín v roce 2019 napíše své další dějství pod hlavičkou seriálu mistrovství Evropy.

Nějaké informace jsme si mohli přečíst v nedávné tiskové zprávě, ale Zlínský deník přišel před pár dny s mnohem obsáhlejšími informacemi ohledně nejbližší budoucnosti moravské soutěže, která v sezóně 2020 napíše své již 50. dějiství a to by mělo být, jak se na jubileum sluší a patří, poměrně jedinečné a odlišné od minulých let. Alespoň takové mají organizátoři plány.

"Vše podstatné je dohodnuté, na stole je k podpisu nachystána smlouva na další tři ročníky. Tedy včetně toho jubilejního padesátého. Chceme připravit nějakou speciální, legendární vložku, která se zde již dlouho nejela. Navíc máme v plánu výrazně přidat soutěžních kilometrů. Zatímco nyní jezdíme něco málo přes dvě stě, v padesátém ročníku se chceme přiblížit časům minulým a odjet okolo tří set ostrých kilometrů. Věřím, že v tomto ohledu dostaneme od promotéra výjimku," říká Miloslav Regner

Mezi fanoušky byl poměrně silně akcentován termín soutěže, protože jak zaznělo od některých na internetových fórech či na sociálních sítích, od termínu Barumky se odvozují rodinné plány na dovolenou a podobně a nyní dochází k posunu. Soutěž se nově pojede v polovině srpna, což je období, v němž se jelo naposledy v roce 2005. Jak se nechává slyšet ředitel soutěže, změna termínu nebyla z důvodu zájmu organizačního týmu, ale kvůli posunu světové Německé rally a také kvůli úpravám schématu soutěží ERC a jejich rozložení v průběhu kalendářního roku:

"My o změnu nežádali, naopak jsme se přizpůsobili novému termínovému kalendáři a vyšli vstříc promotérovi evropského šampionátu (ERC). Chtěl, aby mezi jeho soutěžemi byl v létě vždy měsíc rozestup, jezdci pak mají více času na přípravu. V polovině července se tak pojede v Římě, o měsíc později u nás a v polovině září na Kypru," vysvětluje Miloslav Regner a dodává dále k tvorbě motoristického kalendáře, "systém vytváření termínového kalendáře FIA je stále stejný. Právo první volby má formule 1, následně světový šampionát v rallye. Náš čas se již několik desítek let točí okolo slavnější Rallye Deutschland, přesněji jsme téměř vždy startovali týden po ní."

Kompletní článek lze nalézt na webu Zlínského deníku.

Komentářů celkem: 6
20. 11. 2018 21:48
0 0
No to jsem zvědav co z toho bude opravdu zrealizováno smajlík Nová rz bude nějaká co se dlouho "neotočila" a navýšit kilometry jim nedovolí,néé nebudu pesimistický,snad vše vyjde a i ten VW a Hyundai do Zlína přijedou, když už budou mít v ČR své R5 udány.
20. 11. 2018 22:49
0 0
"soutěže, která v sezóně 2018 napíše své již 50. dějiství "

jelikož jsem se narodil ve stejném roce jako Barumka ,vím že 50 jsem letos neslavil ...smajlíksmajlík ,nebo bylo té halůzkové tolik,že sa nepamětámsmajlík
20. 11. 2018 23:30
0 0
Jakube,Jakube,Jakube Malino! Oprav si ten paskvil,bo jinak si tě ráno banda vychutná až do morku kostí!
Víš, kuře tady kdejaký jouda kritizuje za pravopis,který je fandům lačným po jeho fajnych a rychlych článcích u ... no víme kde.
Ovšem to co jsi slátal je unikát.
"Nějaké informace jsme si mohli přečíst v nedávné tiskové zprávě, ale Zlínský deník přišel před pár dny s mnohem obsáhlejšími informacemi ohledně nadcházejícího ročníku moravské soutěže, která v sezóně 2018 napíše své již 50. dějiství..."
Zrod Barumky se udává na rok 1971.V tiskové zprávě se jasně píše,že 50. výročí vyjde v tom tříletém období na kdy bude podepsána smlouva...
Vážím si všech,kteří tady makají,abychom my lenoši měli co číst.Tohle je však silné kafe.
(

21. 11. 2018 00:39
0 0
A co když za dva roky nebude muset být výjimka na kilometráž 300+ , ale naopak nutnost. smajlík
21. 11. 2018 08:25
0 0
Shit a to jsem se chtěl schovat pod jiné jméno, aby mě nikdo nepoznal. Prostě jsem nějak věřil své hlavě a ne psanému textu a usmyslel si, že jubileum je už napřesrok.
21. 11. 2018 09:50
0 0
Původně napsal kuře
Shit a to jsem se chtěl schovat pod jiné jméno, aby mě nikdo nepoznal. Prostě jsem nějak věřil své hlavě a ne psanému textu a usmyslel si, že jubileum je už napřesrok.
Oooops! To jsem netušil,žes to ty.Bych tě jinak taktně upozornil.I na to že letos už se Barum asi nepojede smajlík
Sorry,už tak nás musíš mít plné zuby.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama