Vlastimil Resl - eWRC.cz
23. 11. 2018 08:13 − 2079× − 0

Jan Slavík: „Příbram? Nejdražší pohár!“

Dvě soutěže letos absolvovaly společně obě posádky, startující pod hlavičkou ÚAMK Škoda Mladá Boleslav.

A to konkrétně domácí Bohemii a Příbram. Zatímco Ondřej Maxmilán Jirák s Markem Pavlasem startovali v poli soudobých automobilů, bývalá autokrosová hvězda Josef Bartášek s Janem Slavíkem se představili mezi Legendami. Druhá dvojice pak ještě navíc absolvovala, rovněž v rámci Legend, Barumku.

Především pro Jana Slavíka bylo spatření cílové rampy příbramské soutěže malým svátkem. „K dokončení Příbrami jsem zde musel startovat pošesté. Čtyři z předchozích odstoupení zapříčinily různé technické závady. Při pátém nám mechanici omylem namontovali jiný intercooler. S hrůzou v očích jsme zjistili, že neodpovídá homologaci. Soutěž jsme sice dokončili celou, po projetí poslední rychlostní zkoušky jsme však odstoupili a nejeli na cílovou rampu. Na tu se mi konečně podařilo dorazit až letos. Moc mě to těší už proto, že příbramská soutěž se mi moc líbí. Především rychlostní zkouška Vystrkov.“ A Josef Bartášek doplňuje. „Rozhodně to ale neznamená, že Bohemka by se nám nelíbila. Ta je srdeční záležitostí. A Barumka zase nabízí úžasnou atmosféru.“

Ondřej Maxmilián Jirák se spolujezdcem Markem Pavlasem absolvovali se Škodou Fabia TDi tytéž soutěže, ovšem ve startovním poli MMČR. „Sezóna byla z naší strany povedená už proto, že se nám podařilo obě soutěže dokončit. Bohemka je sice mojí domácí soutěží, charakterem mi však více vyhovuje Příbram. Finanční a časové důvody více startů neumožnily. To bychom chtěli příští rok změnit a absolvovat soutěží více. Nedávno jsem koukal například na Lausitz a tamní šotolina by mě asi bavila,“ plánuje severočeský soutěžák.

Mladá Boleslav však patří nejen k hlavním městům rallye, ale i minikár. A letošní sezóna byla pro zdejší ÚAMK Škoda hodně úspěšnou. „Podle mě nejúspěšnější za celé dosavadní účinkování. A dařilo se i oběma mým dcerám. Starší Eliška je vicemistryní České republiky ve třídě M3 a vyhrála Evropský i Český pohár. Dokonce se jí potřetí podařilo vyhrát prestižní Mladoboleslavský pohár v absolutním pořadí. Anežka vyhrála mezinárodní Šestidenní v Ústí nad Orlicí v kategorii M2 a v MČR skončila čtvrtá coby nejlepší holka. V Poháru ČR byla bronzová. Nejpozitivnější však je, že jí minikáry po osmi letech začaly konečně opravdu bavit. Třešinkou na dortu je dohoda s majiteli AdventureLand Bělá, jejichž přístup byl velice vstřícný a rozumný. Příští rok totiž právě zde uspořádáme Šestidenní. Úplným závěrem chceme poděkovat našim sponzorům, firmám Amix speciální výživa a Uniplast Dobrovice,“ končí naše povídání Jan Slavík.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!