Marek Felt - eWRC.cz
28. 11. 2018 06:55 − 4198× − 2

Eda Perski ukončí v Praze dlouholetou karieru

Poprvé Eda Perski usedl do závodního vozu v roce 1977 při Rally Vysočinou, kde startoval s Milošem Krausem s vozem Škoda 110 L.

Již od začátku kariéry působil v roli spolujezdce. Horké sedadlo se mu stalo domovem přes 41 let. Věku ale člověk neporučí, a tak se rozhodl kamenický spolujezdec ukončit bohatou kariéru v Praze po boku Lukáše Pondělíčka. Posádka bude startovat se Škodou Fabia S2000.

Eda Perski během kariéry navigoval řadu skvělých jezdců. Jak jsme již zmínili, začínal s Milošem Krausem. V průběhu let usedl na horké sedadlo vedle Marcela Hladíka, Vladimíra Bergera, Mr. Cimbu, Viktora Wagnera, Martina Pinkase, Ctirada Hájka, Jana Dohnala, Václava Mulače, Martina Kožmína, Lukáše Pondělíčka a dalších. S Lukášem Pondělíčkem absolvoval premiérový závod v roce 2013 během Rally Bohemia. V letošním roce se Eda příliš na tratích RZ neobjevoval, pouze na Šumavě a v Českém Krumlově, kde startoval s Martinem Kožmínem. Během letošní Rally Příbram měl startoval s Lukášem Pondělíčkem (Škoda Fabia S2000). Společně absolvovali seznamovací jízdy a shakedown, ale kvůli zdravotním problémům Lukáše se na start nakonec nepostavili. „Když jsem řekl Lukášovi, že se chystám ukončit spolujezdeckou kariéru, nabídl mne, že bychom jako rozlučku mohli společně absolvovat Pražský Rallysprint. Jelikož se jedná o mou domácí soutěž, byl jsem za tuto nabídku rád. Kde jinde bych se měl rozloučit, než doma. Navíc jsme se v Příbrami moc nesvezli. Rádi bychom si s Lukášem sprint hlavně užili a pobavili diváky. Počasí bude celkem chladné, a tak bychom rádi jízdou dveřmi napřed pobavili diváky a trochu je tím zahřáli,“ shrnul úmysly startu v Praze Eda Perski.

V servisním areálu v zázemí týmu Rally Teamu Ponďa.cz se zároveň uskuteční mezi třetí a čtvrtou rychlostní zkouškou okolo jedenácté hodiny taková malá rozlučka za účasti většiny jezdců, se kterými kdy Eda Perski startoval. Přijďte se i vy rozloučit s Edou, který v Praze absolvuje svůj poslední závod. „Chtěli bychom poslední závod Edy pojmout se vším všudy. Nejen, abychom si pořádně zazávodili, ale také se pobavili a přišli na jiné myšlenky. I proto jste i vy příznivci rallysportu zváni k našemu týmovému zázemí, kde se uskuteční již zmíněná rozlučka,“ dodal Lukáš Pondělíček.

Eda Perski během kariéry absolvoval prozatím 167 závodů, a tak Pražský Rallysprint bude již jeho 168. Jako správný Čech absolvoval většinu závodu na českých tratích, které díky tomu zná prakticky do puntíku. Pro každého jezdce tak byla čest, mít takového zkušeného mazáka vedle sebe. „Věk bohužel nelze zastavit. Během kariéry jsem zažil mnoho krásných okamžiků. Samozřejmě jsem si prošel i několika haváriemi, ale ani jednoho závodu nelituji a budu na to vždy v tom nejlepším světle vzpomínat. Občas se již ozývají záda, a tak vím, že je ten pravý čas odejít a užívat života. Rád cestuji, miluji přírodu a hory jsou to, co mne neskutečně nabíjí. Zbude tak na cestování a užívání si v důchodovém věku daleko více času. Na rallysport samozřejmě nehodlám zapomenout a vždy, když se mne naskytne možnost, rád se pojedu na rally a za kamarády podívat,“ uzavřel Eda Perski.

TipCars Pražský Rallysprint odstartuje v sobotu v osm hodin ráno ze Strahova. Poté se posádky vydají na dvojí průjezd klasickou rychlostní zkoušku Točna. Po absolvování dvou průjezdů se opět vrátí do okolí Strahova, kde se uskuteční zbývající čtyři měřené okruhové úseky.

Komentářů celkem: 2
28. 11. 2018 10:25
Upraveno 10:25
0 0
tak Edo, díky za všechny ty závody a vítej na druhé straně pásky mezi "civilisty" smajlík
28. 11. 2018 19:05
0 0
Koukej si tu Prahu pořádně užít a na slzy je času dostsmajlík
Já se tam nedostanu přes ten moribundus, abych Ti potřásl rukou a poplácal Tě po rameni, tak aspoň takhlesmajlíksmajlík
A příště u trati už mezi náma divákamasmajlík
Ahoj.
Míra K.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!