Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
1. 12. 2018 19:47 − 12079× − 10

Držím ti miesto? Nikoliv, pane Loeb…

Fenomén jménem Sébastien Loeb si příští rok znova do C3 WRC nesedne, protože Citroen nemá budget na další auto pro případné starty.

Je to mu pár desítek hodin, co se do světa dostala zpráva, že Citroen racing nebude mít rozpočet na to, aby nasadil tři auta, protože sice získal podporu od Red Bullu, ale naopak jej opouští Abu Dhabi. Příchod nápojového gigantu je spjat s akvizicí Sébastiena Ogiera, který se versailleskému týmu upsal, avšak oba dva noví jezdci budou pro tým větší finanční zátěží a nový hlavní sponzor zřejmě nedokáže zvýšené výdaje pokrýt. Proto kromě Ogiera a Esapekky Lappiho víc C3 WRC na tratích neuvidíme, ostatně Mads Ostberg už včera večer oznámil, že v MS prozatím končí, jelikož francouzský tým byl jeho poslední šance na starty. Současně je v otaznících budoucnost Craiga Breena a situace dopadla tak, že o možnost startů přišel i Sébastien Loeb, který se letos třikrát svezl a v Katalánsku všem vypálil rybník svým vítězstvím.

Pro Loeba to znamená, že poté, co už dříve skončil Peugeot v rallyraidech a nyní i v rallycrossu, kde byl rodák z Haguenau poslední tři sezóny vytížen na plný úvazek, zůstane devítinásobný mistr světa bez práce. Jeho další program zatím sestává pouze ze soukromého startu na Dakaru s Peugeotem 3008 DKR a jinak je jeho sportovní diář pro sezónu 2019 nezvykle prázdný. Pro britský Autosport k tomu Francouz lakonicky dodává: "Teď nemám žádné angažmá a jsem otevřen jednání s jakýmkoliv týmem v jakékoliv disciplíně."

S trochou fantazie, nezvedne hozenou rukavici například Malcolm Wilson, který stál o Loebovy služby již v roce 2005, kdy tehdy Francouz v létě na tajném testu v britských lesích testoval Focus WRC 04? Jelikož se Citroen však stáhl jen na jeden rok a následně se v plné síle vrátil s C4 WRC, zůstal tehdy Loeb věrný koncernu, ale co nyní? Ostatně na téma Loeba se Wilson nechal již před měsícem slyšet: "Vždy jsem byl jeho velkým fanouškem. Při třech letošních startech jsme mohli vidět jeho rychlost a potenciál. Bylo by divné, kdybych se s ním nebavil o nějakým možnostech. Nikdo neví, co se může stát, ale měl bych ohromný zájem o to, aby se zas u nás objevil a vyzkoušel si auto," říkal Malcolm Wilson ještě před Australskou rally. Byla to prorocká slova nebo si Loeb najde jinou zábavu v jiném týmu?

Komentářů celkem: 10
1. 12. 2018 21:01
0 0
Všechny týmy mají na příští sezónu minimálně jednoho reálného adepta na Mistra světa, kromě M-Sport, rád bych věřil, že jím je Elfyn, ale to je hodně na zaťaté pěsti. Proto by bylo skvělé a vzájmu celého rally světa, včetně FIA, aby se Seb Loeb přidal k M-Sport.
Uplynulá soutěž MS WRC byla nejlepší, která kdy byla a bude složité ji překonat, ale pokud by měli všechny týmy alespoň jednoho favorita, byla by překonána hned tou následující.
1. 12. 2018 21:04
0 0
Já snad tomu Fordu ještě začnu věřit smajlík
1. 12. 2018 22:11
0 0
To by byla neskutečná sezóna, kéž by, kéž by.
2. 12. 2018 06:58
0 0
Aby ty chybějící penize Citroenu neponížily výkonost auta.
2. 12. 2018 10:04
1 0
Idem písať Ježiškovi, že sa vzdávam všetkých darčekov a bude mi úplne stačiť že uvidím Seba I. veľkého v M-Sporte hoci len v európskych rallysmajlíksmajlíksmajlík
2. 12. 2018 13:56
0 0
Loeba taky podporuje Red Bull,tak jsem si myslel,že to klapne.Ale možná mu skončila smlouva i sním.Tak podepiš Monster a hybaj k Malcolmovi! smajlík
2. 12. 2018 14:56
Upraveno 14:58
0 0
Nebo do Jipocaru, tam by mohl jezdit i Dakar smajlík
2. 12. 2018 18:47
0 0
Loeb za pár korun k M-Sportu nepujde a nenapadá mě aktuálně žádný silnější sponzor, který bys tál za Sebem a pomohl by mu jít k Fordu. Dovedu si představit pár startů ve WRC, ale celou sezonu? Chtěl by se ještě vůbec Loeb vrátit na kompletní šampionát?
2. 12. 2018 19:23
0 0
Pokud bude chtít Abu Dhabi setrvat v rally, tak mu zbývá jen Ford. S tím, že by ale určitě chtěli "svá" auta vidět na předních pozicích, to znamená dát peníze na angažování Loeba smajlík
2. 12. 2018 22:44
0 0
Původně napsal Zdeso
Pokud bude chtít Abu Dhabi setrvat v rally, tak mu zbývá jen Ford. S tím, že by ale určitě chtěli "svá" auta vidět na předních pozicích, to znamená dát peníze na angažování Loeba smajlík
Abu Dhabi si dává pauzu a chce se vrátit v roce 2020, takže ten to pro příští rok zřejmě nebude..
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!