14. 12. 2018 12:36 − 7080× − 1

Testy, testy, testy!

Tänak, Neuville a Sordo už má test za sebou, Latvala havaroval, Meeke piluje rozpis a Ogier s Lappim testuje příští týden.


Na předsezónní testování nebude v dobrém vzpomínat Juho Hänninen. Musel být totiž po havárii ošetřen týmovým lékařem Toyoty. Jak je to možné, když Hänninen u továrního týmu skončil v roce 2017? Jednoduše – seděl totiž ve čtvrtek vedle Jari-Matti Latvaly, kterému se podařilo narazit s Yarisem do břehu silnice a poškodit tak závodní speciál a tak trochu i svého spolujezdce (blíže nespecifikováno). Toyota musela díky tomu přerušit test, opravit auto a dnes by měli pokračovat.

Ott Tänak má již otestováno z úvodu týdne, v sobotu do kolotoče testování naskočí navrátilec Kris Meeke s novým spolujezdcem Sebem Marshallem, který k němu přišel od Haydena Paddona. Dvojice měla za úkol zapracovat na psaní rozpisu a sladění se. "Museli jsme to udělat než se dostaneme k samotnému testování. Nebyl jsem překvapen Krisovým rozpisem, sledoval jsem hodně jeho onboardů, abych se seznámil s jeho specialitami. Základní systém je podobný tomu, který jsme používali s Haydenem," řekl Marschall serveru Autosport.com.

Nové duo u Citroenu – Ogier a Lappi – testovali již minulý měsíc, v příštím týdnu se ale ukážou poprvé na asfaltovém povrchu. M-Sport aktuálně dokončil první test před Rally Monte Carlo, a to pouze s Teemu Suninenem za volantem. Thierry Neuville a Dani Sordo testovali minulý týden, Sebastien Loeb se do kokpitu Hyundaie podívá až po návratu z Dakaru – o víkendu před Rallye Monte Carlo. Bude to tedy za pět minut dvanáct, poněvadž úvodní soutěž seriálu by měl Loeb s Elenou i absolvovat.

Komentářů celkem: 1
14. 12. 2018 17:20
0 0
Co sem koukal na videa tak Sordo s Mikkelsenem meli vyvojovy test na asfaltu ale ne na Monte (Sordo to rika v tom rozhovoru na videu z testu) . Neuville jeste ani netestoval? Takze Hyundai jeste minimalne jeden test (s Loebem) na Monte asi bude mit.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama