Tomáš Herold - eWRC.cz
31. 12. 2018 13:12 − 5921× − 3

Pozvánka Jänner Rallye 2019

Již je to pár dní, co pořadatelé z Rally Clubu Mühlviertel publikovali seznam přihlášených posádek na Jänner Rallye 2019.

Do startu divácky velmi oblíbené soutěže zbývá jen pár dní. Centrum soutěže je jako obvykle ve Freistadtu, nedaleko českých hranic. Na zahajovacím podniku rakouského mistrovství by se mělo představit celkem 52 posádek z pěti zemí. Je přihlášeno celkem 9 posádek s vozidlem specifikace R5. Jedničku na své Fiestě R5 poveze loňský učastník ME a rakouský vicemistr z roku 2017 Hermann Neubauer. Dvojku bude mít překvapivý vítěz minulého ročníku soutěže Johannes Keferböck, který stejně jako vloni druhý muž pořadí Gerhard Aigner vsadí na Škodu Fabia R5. S Fabiemi R5 se představí i bratrské duo Wagnerů, známé i ze startů v našem mistrovství s Peugeoty 208 R2. Pro mladšího Juliana to bude první start v R5. Starší bratr Simon Wagner je však velkým adeptem na vítězství. Všichni mají stále v živé paměti jeho loňské představení, kdy jestě po poslední vložce vedl se stařičkou Mazdou 323 GT-R absolutní pořadí před R5-kami, než musel smolně odstoupit s porouchanou převodovkou na cestě k cílové rampě. Fabii R5 si zde poprvé vyzkouší i místní pekař Ernst Haneder. Na startu nebude chybět ani matador Hermann Gassner sen. pro kterého to bude již neuvěřitelný 500. (!) start v kariéře.

Seznam přihlášených na eWRC-results.com

Své zástupce bude mít na Jänner rallye 2019 i Česká republika, celkem se na start lednového dobrodružství přihlásilo šest dvojic. Zkušené harcovníky zadokolek Jirku Petráška s Pepou Králem na Asconě doplní na BMW 318 iS jedoucí Miloš Sekyra/Michal Brožík a Tomáš Bělohradský/Pavel Bašta.

S předokolkami si jedou splnit sen také Marek Štuksa s Ondrou Novákem na Felicii a Honza Dostál se Zdeňkem Dostálem na Fabii. S rodinným klenotem Škoda Felicia bude již podruhé na startu i posádka Aleš Holakovský-Martin Vinopal. Miláčci davů přiváděli vloni fanoušky do varu zejména atraktivní jízdou za hranou možností-nejen vozu třídy N1, ale i pneumatik Vraník. :)

Startovka sice není zdaleka tak plná, jako za dob kdy byl Jänner součástí ME, či MČR, ale každý fanda si myslím vybere v rozličné plejádě vozů a značek toho svého favorita.. Teď jen aby napadlo plno sněhu a za pár dní v Rakousku!

Komentářů celkem: 3
31. 12. 2018 19:13
0 0
S tím sněhem to podle předpovědi vypadá docela nadějněsmajlík
Jaká je současná situace?Je tam něco,nebo všechno slezlo?
Jeden rok taky napadlo až ze čtvrtka na pátek!
Ale v roce když vyhrál Kopejda,tak nám chcalo za krk a bylo +8,aby na velikonoce na rally Vysočina byl sníhsmajlík
31. 12. 2018 20:23
0 0
V nižších polohách sníh slezl, ale na kopcích je stále. Nadílka by měla dorazit ve středu, pro zítřek slibuje předpověď ještě déšť v nižších polohách, např. Pierbach. Ale třeba ve Freistadtu už by mělo večer sněžit, tak uvidíme. Ochlazení a sníh mají přijít od středy, takže stále doufám, že po letech si užijeme pořádně sněhovou rally.
2. 1. 2019 16:02
0 0
Tak sníh nakonec bude všude jak to tak vypadásmajlík Podle fotek z najíždění RZ od Aleše Holakovského to vypadá na parádní sněhový ročník smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!