Petr Semerád vrací úder

V polovině ledna se jel na Autodromu v Sosnové u České Lípy třetí závod šestidílné Autodrom Rally Série 2018/19.

Počasí všechny napínalo až do posledních hodin, ale nakonec se sníh a led nekonal a závodníci si užili jen vydatně zkrápěnou kluzkou trať, která měla za následek několik havárií. Všechny nakonec skončili dobře i když v případě velké rány do svodidel musela zasáhnout i sanita a odvézt závodníka pro jistotu na vyšetření do nemocnice. Závodník má jen lehce naražená žebra, cítí se dobře a byl z nemocnice propuštěn. Jeho Ford je však zřejmě na odpis. I to se při hledání limitů v motorsportu může stát a všichni jsme rádi, že to odnesly jen zmačkané plechy. O dramatické okamžiky tentokrát opravdu nebyla nouze. Akčnímu hrdina loňského ročníku, panu Brejšovi tentokrát jeho Renault Clio lehce vzplál, ale podařilo se jej včas uhasit, tak věříme, že škody budou minimální. Závod se nesl od začátku v duchu souboje o absolutní vítězství mezi minulým vítězem Ondřejem Šimkem a mladým talentem Petrem Semerádem (oba Mitsubishi). Petr si jízdu na vodě evidentně užíval, a nakonec i zvítězil v součtu časů 4 kol o více než 5 sekund. Třetí absolutně skončil Václav Bumbálek s dalším Mitsubishi. Po přeřazení rallyekrosového speciálu Dana Skočdopole z dílen Pepíka Šusty do nejsilnější kategorie se o vítězství ve dvoukolkách poprali hned tři závodníci, z nichž byl nakonec nejšťastnější Leoš Hradil (Škoda) před dalším rallyekrosařem Tomášem Krejčíkem (Škoda) a Filipem Strahalem (Honda).

Ve většině tříd se bojovalo o každou desetinku a z bojů nakonec vyšli vítězně tito závodníci: třída 11 -Pavel Kolář (Škoda), třída 12 – Dominik Nwelati (Ford), třída 21 – Filip Strahal (Honda), třída 22 – Leoš Hradil (Škoda), třída 31 – Aleš Gollner (Honda), třída 32 – Jan Burget (Škoda), třída 41 – Michal Suk (Ford), třída 42 – Jan Drážek (BMW), třída 51 – Václav Bumbálek (Mistubishi), třída 52 – Petr Semerád (Mitsubishi).

Kompletní výsledky se všemi časy na kolo stejně jako i průběžné pořadí absolutně, v kategoriích i ve třídách najdete na webu autoklubbohemiasport.cz, který je pořadatelem Autodrom Rally Série.

Čtvrtý závod se koná v neděli 10. února. A protože nás těší rozzářené tváře závodníků na stupních vítězů, budeme i nadále odměňovat první tři závodníky v každé třídě, tedy dohromady 30 závodníků si odnese krásný pohárek za úspěch v závodě. Třeba mezi nimi budete příště i Vy.