Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
15. 1. 2019 20:45 − 5152× − 6

Finská mládež v úvodu sezóny za ŠM

Původně se v Rallye Monte Carlo neměla Škoda motorsport v rámci nové kategorie WRC2 Pro vůbec prezentovat. Vše je ale jinak.

Po zveřejnění seznamu přihlášených posádek na úvodní podnik mistrovství světa – slovutnou Rallye Monte Carlo jsme mohli zjistit, že v rámci WRC2 Pro, což je novinka letošní sezóny, se ukáží tři týmy. M-Sport zastoupí Gus Greensmith, v barvách Citroenu to bude Yoann Bonnato a oproti původním předpokladům pojede i Škoda motorsport, jíž bude reprezentovat Kalle Rovanpera. Ten měl první soutěž sezóny v plánu od začátku, původně měl startovat ve vlastní režii s autem od týmu Toniho Gardemeistra, avšak nakonec vznikl menší kočkopes, když pojede pod hlavičkou Škody, ale auto bude mít nadále privátně z TGS Worldwide. S Gardemeistrovými auty startuje mladý Fin často, začátky kariéry v Lotyšsku jezdil právě s Fabiemi tohoto týmu, ale například i vloni v Monaku jel s autem od tohoto přípravce.

Aby těch novinek nebylo málo, tak server UrheiluUutiset.com informuje o tom, že ve Švédsku by se pod hlavičkou Škody motorsport měl objevit Eerik Pietarinen, jenž loni v domácím šampionátu zvítězil v rámci třídy SM1 a při debutu ve WRC2 při Finské rally vybojoval vítězství a byl nejlepším ve třídě RC2. Podle serveru byl měl mladý Fin startovat s autem od TGS Worldwide, ale aby to nebylo málo zamotané, tak přítomen bude i Kalle Rovanpera, který však na severu bude sedlat techniku tovární.

Kdo, s čím a kde se ve zbytku sezóny ukáže, to je zatím otázka a nejlépe na to pasuje asi napůl vážně míněná hláška, dokud neuvidíme startovku, tak nevíme, kde a s kým Škoda motorsport bude. Ale alespoň malé nahlédnutí do plánů Kalleho Rovanpera nabízí Toni Gardemeister, který se finskému webu Rallit.fi svěřil o plánech mladého Fina: "S Kallem máme v plánu nějaké závody, ale vše se ještě může měnit. Monte jede s námi, ale nemohu říct, který další podnik společně pojedeme, ale pravděpodobná je Korsika. Plán je takový, že bychom absolvovali v Evropě ty závody, kde nepojede s továrním autem. Ale těch moc nezbývá, protože s továrnou by měl jet 6-7 soutěží."

Komentářů celkem: 6
15. 1. 2019 22:27
0 0
Ach ta čeština. Vím , že překlad z asi z finštiny nic moc , ale přeci smajlík
16. 1. 2019 08:03
0 0
Jinak továrna včera a možná i dnes testuje někde v orlických horách, myslím že to je někde u obce Karlov
16. 1. 2019 11:04
0 0
Pravdepodobne se jedna o Moravskej Karlov, kterej je v Hanusovicky vrchovine, ktera uz geomorfologicky patri do Jesenicky oblasti. Testuje tam jak SM, tak driv Prokop, je tam i soto a lisky tam davaj dobrou noc smajlík
16. 1. 2019 16:28
0 0
Původně napsal Kenny_pce
Pravdepodobne se jedna o Moravskej Karlov, kterej je v Hanusovicky vrchovine, ktera uz geomorfologicky patri do Jesenicky oblasti. Testuje tam jak SM, tak driv Prokop, je tam i soto a lisky tam davaj dobrou noc smajlík
To je ,,českej jazyk'' smajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama