Milan Bydžovský - eWRC.cz
1. 9. 2018 19:41 − 254× − 0

Baja Poland vyhrál Przygoňski, Hozák při premiéře šestý

V okolí polského Štětína se na konci letních prázdnin uskutečnil již devátý podnik světového poháru FIA Cross-Country rallye.

Z vítězství se v Polsku radoval Jakub Przygonski, který si tak upevnil vedoucí pozici v průběžném pořadí světového poháru v dálkových soutěžích. Na druhém místě a na stejné technice, tedy s vozem Mini, dokončil další domácí jezdec Krzysztof Holowczyc. Stupně vítězů pak doplnil Rus Vladimir Vasilyev s Toyotou.

Nejrychlejším z Čechů byl Martin Prokop, který bojoval s domácími jezdci o stupně vítězů. „V sobotu ráno se nám nic nedařilo. Udělali jsme dva defekty a rozbily diferenciál. Druhý průjezd byl ale úplně o něčem jiném. Sice jsme nestačili na Kubu, ale druhý nejrychlejší čas nás vrátil do hry o stupně vítězů,“ pochvaloval si po sobotě třetí Martin Prokop. Pozici však neudržel a polskou soutěž dokončil čtvrtý.

Páté místo obsadil Miroslav Zapletal jedoucí, tak jako Prokop s Fordem. Na šestém místě skončil Petr Hozák, který ve světovém poháru cross-country soutěží debutoval ve svém vlastním týmu a s novým vozem Hummer H3 RS. „To auto není nové, no tedy z 95 % vlastně ano. Pro mě je to tady všechno nové. Musím si zvykat na průběh dieselového motoru, což je úplně něco jiného, než na co jsem byl zvyklý. Vezmu-li v potaz, že náš motor neměl takový výkon, jaký má mít, nemáme ještě doladěnou maximální rychlost, podvozek nám ve druhých průjezdech hodně škrtal ve vytahaných kolejích, tak na jsem s celým vystoupením spokojený. Nasbírali jsme tady hodně zkušeností, které by nás normálně při testování ani nenapadly. Mám z toho dobrý pocit a vzhlížím ke světlím zítřkům,“ řekl po soutěži spokojený Hozák.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!