Milan Bydžovský - eWRC.cz
28. 10. 2018 19:47 − 394× − 0

Petr Hozák v Portugalsku nedojel, přesto je s výkonem spokoj

Český jezdec Petr Hozák absolvoval poslední podnik letošní sezóny světového poháru FIA Cross-Country rallye v Portugalsku. Po závodě v Polsku se jednalo teprve o druhý start s vozem Hummer H3 RS.

“Přesto, že jsme odstoupili, tak máme dobrou náladu. Je vidět, že vývoj našeho vozu jde správným směrem. Od Polska se udělaly jen malé změny, ale ve výsledku znamenají hodně. Bohužel máme evidentně nějaký problém s rameny zavěšení kol, protože jsme o jedno přišli včera, a dnes o druhé. I když to znamená definitivní konec v soutěži, jsme spokojeni, protože dosahované časy nejsou vůbec špatné,” uvedl po odstoupení ze čtvrté pozice Petr Hozák.

Jezdec týmu Pubblicita Racing odstartoval do prologu až jako čtyřiatřicáté auto. I přes tento fakt zajel Hozák se Sýkorou čtrnáctý nejrychlejší čas. Pak už se česko-slovenská dvojice jen prodírala pořadím vzhůru. Na posledním mezičase, osmdesátý kilometr, ztrácel Hozák pouhé dvě vteřiny na třináctinásobného vítěze Dakaru Stephana Peterhansela. Cíl však Hozák se Sýkorou kvůli zlomenému rameni pravého předního kola neviděli.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!