Vlastimil Resl - eWRC.cz
30. 1. 2019 21:44 − 1806× − 0 0

Beseda v Besedě již v sobotu

Už nadcházející sobotu 2. února se na sále frýdlantské restaurace Beseda uskuteční beseda a autogramiáda automobilových závodníků.

Na Sever Čech dorazí zástupci všech generací od legend, jako Jiří Moskal, Ladislav Křeček a Jan Krečman, až po talentované mládí – například Petra Semeráda, Josefa Švorce a Tomáše Štuksy. Začátek akce je naplánován na 17 hodinu.

Premiérový ročník besedy a autogramiády automobilových závodníků ve frýdlantské Besedě se blíží. Mezi účastníky nebudou chybět ani velké legendy českého motoristického sportu – z nedalekého Jablonce nad Nisou dorazí například Jiří Moskal. „Během své aktivní kariéry jsem absolvoval besed poměrně dost. Poté už to tak intenzivní nebylo. Možná i proto, že jsem po Sametové revoluci působil tři roky v Německu a trochu sešel z očí. A dnešní generace už má vesměs své nové hrdiny a idoly. Každopádně se na setkání s motoristickými příznivci moc těším a doufám v jejich hojnou účast,“ věří dlouholetý závodník, jenž vyzkoušel mnoho motoristických disciplín. Asi nejvíce se do povědomí veřejnosti zapsal ve druhé polovině osmdesátých let, coby jeden z českých průkopníků na Dakar Rally v kategorii kamiónů.

Nastupující generaci bude zastupovat Petr Semerád. „Těším se na setkání s motoristickými příznivci a kolegy závodníky. Rád odpovím na všechny otázky. Je to pro mě vlastně první taková beseda po premiérové sezóně rallyového závodění,“ těší se loňský šampión Rallysprint Série a jeden z největších českých rallyových talentů, jehož z Prahy doprovodí také jeho spolujezdec Jiří Hlávka a další přední spolujezdkyně současnosti Veronika Římalová.

Autokros a rallycross má sice souběžně vyhlášení FIA v Budapešti, přesto se diváci mohou těšit i na zástupce těchto populárních disciplín – například Vladislava Štětinu. Také pro něj to bude na besedě premiéra. „Na setkání s přáteli ze závodů a motoristickými fanoušky v příjemném prostředí se už moc těším. Určitě to budou pěkně strávené chvíle,“ očekává dlouholetý přední pilot královské divize SuperBuggy.

Zájem určitě vzbudí také Jan Sýkora, který je na Frýdlantsku velmi populární. „Pominu-li mé kamarády z mládí na Plzeňsku, které jsem znal ještě před začátkem mé kariéry a kteří mě doprovázeli v úplných začátcích, pak právě ti frýdlantští jsou těmi největšími. Poznal jsem v nich skvělé a zapálené lidi, maximálně žijící soutěžemi. Lituji pouze toho, že už se nejezdí Rally Lužické hory. Především erzety právě na Frýdlantsku patřily svoji náročností i organizací k těm nejlepším,“ netají se vřelým vztahem k této severočeské oblasti pilot, jež roku 2008 vybojoval se spolujezdkyní Martinou Škardovou (nyní Šlehoferovou, pozn. autora) první vítězství své kariéry.

Návštěvníci budou mít možnost zakoupit za velmi zajímavou cenu také některý ze zbývajících výtisků knihy Žluto-Modrá Rally a setkat se osobně přímo s jejím autorem Danem Porazilem. „Velmi mě těší, že se mohu zúčastnit této akce. Myslím, že je skvělé, že v dnešní době někdo něco takového pořádá,“ dodává autor prozatím čtyř knih o historii české rally.“

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama