1. 2. 2019 09:06 − 2545× − 0

Podpořme spolu s Rally Ice Tour Nikolu Hlavinkovou

Chcete se společně s jezdci rally v rámci hokejové benefice XI. Rally Ice Tour 2019 aktivně připojit k dobré věci?

Není nic snadnějšího, než se zapojit do dražby hokejových dresů a velkoformátových fotografií z oblasti rally na aukčním portále Aukro. Aukce odstartuje v pátek 1. února v pravé poledne a výtěžek z dražby připadne hendikepované dvacetileté studentce ze Zlína Nikole Hlavinkové na velmi nákladné rehabilitace, které jsou však pro ni velmi potřebné.

„Nikolka přišla na svět s velkými obtížemi a od malička je upoutána na invalidní vozík. Potřebuje neustálou péči rodičů nebo zdravotních asistentů,“ sdělila nám její maminka. Vzhledem k tomu, že se o ni stará právě maminka, jediným příjmem rodiny je výplata tatínka. Nikola byla dlouhou dobu upoutána na lůžko, ovšem díky neutuchající snaze rodičů a fyzioterapeutů, kteří s ní cvičí nejen doma, ale i v rehabilitačním centru Adeli v Piešťanech, se její zdravotní stav postupně zlepšoval. Nutno ale podotknout, že ke zlepšení přispěly opravdu velmi nákladné rehabilitace, především v zahraničí. „A to je právě kámen úrazu, neboť takovéhle rehabilitační pobyty mimo republiku naše zdravotní pojišťovny nehradí a bez pomoci druhých nejsme schopni na ně sami dosáhnout,“ povzdechla si smutně Nikolčina maminka. Veškeré rehabilitační náklady v centru Adeli, ale třeba i pobyt u vyhlášeného lékaře v Egyptě, financují rodiče, nebo podporovatelé rodiny.

„Oblíbenými aktivitami Nikolky jsou například lyžování na speciálním vozíčku Monoski, plavání, návštěvy divadla, kina a v neposlední řadě také fandění zlínským hokejovým beranům,“ přiblížila maminka volnočasové aktivity, kterými se snaží Nikolce zpříjemňovat život.

Obsáhlejší příběh Nikolky můžete najít na její osobní stránce – www.nikolcinatouha.cz

A jak můžete pomoci právě vy? Stačí se zúčastnit dražby dresů a fotografií z rally, která probíhá od 1. 2. do 8. 2. – odkaz.

Pořadatelé Rally Ice Tour využili nabídku dvou hokejových legend, které se v loňském jubilejním ročníku postavily ve vloženém zápase v sestavě zlínských hokejových legend proti výběru jezdců rally. Extraligový rekordman kanadského bodování Petr Leška a kapitán historicky prvních zlínských extraligových mistrů Miroslav Okál, věnovali do dražby na portále Aukro své exklusivní dresy ze série X. Rally Ice Tour. Okálův dres je podepsaný a doplněný poděkováním za podporu. Petr Leška osobně předá oba dresy vydražitelům v sobotu 9. února na zlínském Zimním stadionu při XI. RI Okna Rally Ice Tour.

Zlínská hokejová benefice je spojena nejen s hokejem, ale také s rally sportem. A právě proto se k dražbě aktivně připojil i fotograf Jan Dušek. „Jsme rádi za jakoukoli pomoc, takže nabídka na prodej velkoformátových fotek na podporu Nikoly Hlavinkové ze strany Honzy Duška se nedala odmítnout. Šest fotografií o rozměru 50x70 cm v plastovém rámu, které jsou do 8. února vystaveny v nákupním centru Čepkov ve Zlíně, jsme proto přidali do nabídky k dresům zlínských hokejových legend,“ neskrývá obdiv nad gestem fotografa organizátor Rally Ice Tour Vladimír Barvík. Fotografií je však na Čepkově k dispozici celkem čtyřicet, takže zájemci o podporu Nikolky si můžou zbylé fotografie bez rámů odkoupit třeba za symbolickou cenu přímo od Honzy Duška, který celý výtěžek předá rodičům postižené holčičky. „Mají ty fotky ležet někde na půdě a čekat na další výstavu třeba celý rok, nebo mohou přispět na dobrou věc? Budu určitě raději, když někomu udělají radost a zároveň i pomohou právě Nikolce. Mám doma v archivu ještě soustu fotografií z předešlých výstav, takže je v sobotu 9. února přivezu na zlínský stadion. Třeba se někomu zalíbí," má jasno o budoucnosti svých fotografií Jan Dušek.

Rodiče Nikolky všem děkují za otevření svého srdíčka a také za případnou podporu.

V rámci internetové aukce na pomoc Nikole Hlavinkové na dražebním portálu Aukro máte možnost získat:

* Podepsaný dres X. Rally Ice Tour 2018 hráče Miroslava Okála
* Dres X. Rally Ice Tour 2018 hráče Petra Lešky s věnováním a osobním předáním
* Fotoobraz 50x70 cm v černém plastovém rámu – Miroslav Jakeš, Barum Rally 2018
* Fotoobraz 50x70 cm v černém plastovém rámu – Václav Pech, Rally Bohemia 2016
* Fotoobraz 50x70 cm v černém plastovém rámu – Alexey Lukyanuk, Barum Rally 2017
* Fotoobraz 50x70 cm v černém plastovém rámu – Vlastimil Neuman, Rally Příbram 2018
* Fotoobraz 50x70 cm v černém plastovém rámu – Antonín Tlusťák, Traiva Rally Cup 2018
* Fotoobraz 50x70 cm v černém plastovém rámu – Patrik Štefan, Rally Vyškov 2018

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!