Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
2. 2. 2019 10:53 − 5917× − 22

FIA otevřela soutěžáckou síň slávy

Svou síň slávy má například kanadsko-americká NHL či hudební žánr Rock & Roll, nyní se přidávají i automobilové soutěže.

Síně slávy jsou častým nástrojem, jak ocenit hvězdy daného sportu či oboru a motorsport již není výjimkou. Na sklonku předloňského roku FIA jmenované první členy síně slávy z Formule 1, před několika dny pak došlo na otevření síně slávy i v rámci rallysportu. V Ženevě se tak 30. ledna sešla soutěžácká "honorace" a 17 jmen bylo zařazeno do síně slávy. Mezi nominanty jsou mistři světa, takže s menším povzdechem lze konstatovat, že z výběru vypadnuli "ti druzí", což zejména v éře Sébastienů vylučuje řadu jezdců, kteří na titul nedosáhli, ale jinak v MS zanechali výraznou stopu.

"Síň slávy oceňuje výkony mistrů světa v rámci jednotlivých MS pod FIA. Nynější doplnění síně slávy o mistry světa v rally přidává další příběhy, které dokumentují fascinující vývoj sportu a v něm působících jezdců, spolujezdců a techniky. Potěšující je zejména vidět vývoj v bezpečnosti v rally, což je jedním z vrcholů neustávajícího vývoje šampionátu. Když se podíváte na auta z dávných dob, tak je taktéž jasně viditelný pokrok v technice. Hvězdy rallysportu mají navíc spoustu uchvacujících příběhů, o kterých si jsem jist, že nebudou fascinovat jenom fanoušky rally, ale doufám, že zaujmou a inspirují i budoucí generace," říká prezident FIA Jean Todt, sám kdysi aktivní rallymen, k otevření síně soutěžácké slávy.

No a už vás nebudeme dále napínat a pojďme si v abecedním pořadí napsat, kdo byl tedy do síně slávy zařazen:

Jaký je vás názor na vybrané jména? Koho byste například doplnili z jezdců, co nikdy nebyli mistry světa, ale do síně slávy by si zasloužili být jmenovány?

Komentářů celkem: 22
7. 2. 2019 13:36
0 0
Rozhodne Jean Ragnotti, Michelle Mouton, Mikko Hirvonen, JML a hlavně Malcolm Wilson.. nikdo pro WRC neudělal za poslední roky víc smajlík
7. 2. 2019 14:10
Upraveno 14:12
0 0
"Síň slávy" není o tom, jestli někdo byl nebo nebyl mistrem světa, ale jak ovlivnil rally... a tady je jasné, že neuvedení Markku Aléna je velká ostuda. Stejně tak jako další jména napsaná v komentářích. Chybí mi i spolujezdci, např. Martin Holmes, který se rally nejen aktivně účastnil, ale propaguje je i ve svých knihách a článcích.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!