Vlastimil Resl - eWRC.cz
20. 2. 2019 11:27 − 2222× − 0

Sharon Setkání hvězd motorsportu už v sobotu

Již nadcházející sobotu, 23. února, se ve zličínské CMK Areně uskuteční třetí ročník Sharon Setkání hvězd motorsportu.

Dostaveníčko si při něm dají v motokárovém závodě jednotlivců jezdci mnoha motoristických disciplín, aby pobavili sebe i fanoušky a zkrátili si dlouhou zimní pauzu.

Hlavní duší celé akce je Tomáš Němec a ten je velmi spokojen se seznamem přihlášených, který se podařilo zajistit. „Startovka čítá téměř šedesát jezdců. V předchozích letech jich bylo maximálně čtyřicet. Závod se tedy trošku protáhne, což ale není žádným problémem. Sestava je hodně pestrá. Všichni by měli startovat ve svých helmách a kombinézách a být tak dobře rozpoznatelní i na trati. Vedle mnoha autokrosařů a rallycrossařů dorazí například motokrosaři Jiří Čepelák, Petr Bartoš a Martin Michek, plochodrážník Matěj Kůs, vrchaři Petr a Lukáš Vojáčkovi či soutěžáci Filip Mareš, Karel Trojan, Olga Lounová a další. Včera mi účast potvrdil také dakarista Martin Macík. To mě hodně potěšilo,“ neskrývá spokojenost asi nejslavnější autokrosový fotograf současnosti. Sraz závodníků je v půl deváté ráno, krátce po deváté začnou tréninkem samotné závody. Tomáš Němec rád přivítá i početnou fanouškovskou obec. „Vítán je každý příznivec motoristického sportu. Vstup je zdarma. Chci trošku apelovat na jezdce, aby sebou měli k dispozici podpisové karty či plakáty a mohli své fanoušky potěšit suvenýrem či autogramem.“

Silnou sestavu autokrosařů bude reprezentovat například úspěšný junior Daniel Pytloun. „Na zličínské trati jsme si už byli párkrát zajezdit. Je pěkná, areál je vytopený a motokáry skvělé. Rozhodně se pokusím vybojovat co nejlepší umístění,“ věří jeden z nejmladších účastníků závodu.

Svoji premiéru na zličínské trati prožije dlouholetý rallyový spolujezdec Jaroslav Matějka. „To Gráfa už s ní zkušenosti má. Já si se svojí váhou velké šance na přední umístění nedávám. Chci se hlavně pobavit a potkat přátelé z různých disciplín motoristického sportu,“ přeje si velký motoristický srdcař.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama