28. 2. 2019 17:15 − 9354× − 15

Racing 21: Jedna posádka – dva šampionáty

Tým Racing 21 představuje svůj soutěžní program pro sezónu 2019.

- Účast v seriálu Mistrovství ČR s vozem Volkswagen Polo GTI R5 a podporou importéra
- V roli reprezentantů ČR účast v seriálu FIA Mistrovství Evropy v rallye (ERC)
- Stabilní posádka Vojtěch Štajf – Veronika Havelková pro domácí i zahraniční starty
- Nabitý březen: start sezóny na Azores Rallye a následně na Kowax Valašské rally ValMez 2019
- Volkswagen Motorsport potvrdil dodání druhého vozu Polo GTI R5 v létě 2019

Tým Racing 21 představuje svůj soutěžní program pro sezónu 2019. Ten se, podobně jako minulý rok, zaměřuje na účast ve dvou významných šampionátech.

Vedle kompletního domácího seriálu Mistrovství ČR bude tým Racing 21 hájit reprezentační barvy pod hlavičkou Autoklubu ČR (ACCR) v rámci evropského šampionátu ERC. V obou sériích bude startovat týmová posádka ve složení Vojtěch Štajf a Veronika Havelková, která zakončila loňskou sezónu velmi cenným celkovým vítězstvím v Manateq International Rally of Qatar, posledním dějství seriálu Middle East Rally Championship 2018. „Minulá sezóna byla pro celý tým velmi náročná, mimo jiné, i z důvodu časté výměny navigátorů. Proto jsem velmi rád, že naše dohoda s Veronikou předpokládá její účast po mém boku v celé sezóně 2019. Právě poslední vítězná loňská soutěž v Kataru ukázala, že jsme si v autě porozuměli od prvních metrů, a proto se oba na letošní sezónu moc těšíme,“ potvrdil složení posádky jezdec a spolumajitel týmu Racing 21 Vojtěch Štajf.

Pro kompletní seriál Mistrovství ČR nasadí tým zcela nový vůz Volkswagen Polo GTI R5, který si Vojtěch Štajf vyzkoušel už v rámci loňského Pražského rallysprintu. A zatímco poprvé startoval Racing 21 s vypůjčenou technikou, do letošní sezóny vstupuje již s vlastním vozem Polo GTI R5. Ten si převezme v sídle Volkswagen Motorsport v Hannoveru na konci prvního březnového týdne. „Po třech úspěšných letech s vozem ŠKODA Fabia R5 jsme přijali další velkou výzvu, která má za cíl dále posílit povědomí o týmu Racing 21 jako o špičkovém přípravci soutěžních vozů v Evropě. Od začátku loňské sezóny jsme jednali s týmem Volkswagen Motorsport o pořízení vozu Polo GTI R5. Racing 21 bude vždy usilovat o tu nejlepší možnou techniku, a proto padla volba na konstrukčně zcela nový vůz ze stejného koncernu, jako je naše dosavadní Fabia R5. Myslím, že i zkušenost z Pražského rallysprintu potvrdila správnost této volby. Důležité bylo rovněž naše pozitivní jednání s našimi hlavními partnery, Autosalonem Klokočka a nově i se společností Porsche Česká republika, divizí Volkswagen osobní vozy. Start našeho vozu Polo GTI R5 bude rozhodně výrazným oživením domácího startovního pole. Auto si převezmeme už koncem příštího týdne a všichni z týmu se již nemohou dočkat prvních testů před Valaškou,“ komentoval Vojtěch Štajf pořízení nové soutěžní techniky.

Tým Racing 21 se navíc, stejně jako v loňském roce, rozhodl pro účast ve dvou šampionátech v sezóně. V roce 2019 bude pod registrací národního týmu Autoklubu ČR reprezentovat Českou republiku v rámci European Rally Championship (ERC), a to minimálně v šesti podnicích tohoto prestižního seriálu. Z logistických důvodů však musí v první polovině roku využívat pro soutěže ERC druhý týmový soutěžní vůz. „Po úspěchu v loňském FIA MERC jsme s úspěchem požádali o zařazení do reprezentačního týmu pro letošní mistrovství Evropy. Vážím si toho, že jsme dostali důvěru a můžeme tedy reprezentovat v celém seriálu ERC, kde jsem v roce 2015, rovněž v českých národních barvách, získal titul vicemistra Evropy v produkčních vozech. Vzhledem k termínovým kolizím domácích a zahraničních soutěží však musíme v evropských startech využívat druhý soutěžní vůz. Proto nastoupíme minimálně v první polovině tohoto roku s naším dosavadním vozem Fabia R5,“ vysvětlil situaci Štajf a dodal: „I když je o vozy z Hannoveru ohromný zájem a poptávka převyšuje mnohonásobně možnosti výrobce, s radostí mohu oficiálně potvrdit, že už máme potvrzenou objednávku i na druhý exemplář Volkswagen Polo GTI R5, který by měl dorazit na samém konci letních prázdnin. Poté budeme řešit jeho případné nasazení do soutěží a nebráníme se ani spolupráci se zájemci o pronájem tohoto vozu. Start v evropském šampionátu beru jako příležitost poměřit své síly s početným startovním polem velmi kvalitních jezdců a po loňském úspěšném startu v MERC to bude rovněž další propagace našeho týmu Racing 21 v zahraničí.“

Tým Racing 21 s posádkou Vojtěch Štajf – Veronika Havelková se poprvé představí ve dnech 21. – 23. března 2019 v rámci úvodního podniku ERC na portugalských Azorských ostrovech. O týden později se zúčastní Kowax Valašské rally ValMez 2019 v české premiéře vozu Volkswagen Polo GTI R5 v MČR.

Komentářů celkem: 15
28. 2. 2019 18:16
1 0
Vojto, já bych se ve spojení s tím rokem 2015 nebál zmínit i Feru Rajnohu, kterej ti četl noty smajlíksmajlík
a letos přeju tobě i Verče minimálně opáčko smajlíksmajlíksmajlík
28. 2. 2019 18:23
1 0
To máš pravdu. To ale nebyl ještě Racing 21, to byla derniéra Subaru Czech rally teamu a Franta byl dokonce ZLATÝ - MISTR EVROPY (Botka v půlce sezóny vyměnil spolujezdce). V každém případě dostal František Zlatou sponu AČR a to mu nemůžu zapomenout smajlík takže jsme to záměrně zamlčeli smajlík
V každém případě se k tomu váže vtipná historka z Paříže z vyhlašování, kdy jaksi zjistili, že Mistr Evropy ERC-2 jezdec je Maďar Botka, ale Mistr Evropy ERC-2 spolujezdec je Čech Rajnoha. A asi 3 minuty před slavnostním ceremoniálem začali řešit, že je blbý, aby na pódiu vyhlásili společně jako mistry Botku s Rajnohou smajlík
Nakonec Franta dal dobrovolně přednost klukům maďarskejm, tak je vyhlásili spolu a Fera si pak převzal tu trofej zvlášť.
Jo a jako držitel Zlaté spony už nemusí Fera do smrti smrťoucí platit poplatek za licenci smajlík
28. 2. 2019 18:39
0 0
Paráda p.Štajf.Těším se že pojedete 2vozy stejné "matky" a doufám,že se tu někdy objeví srovnání obou co do vlastností a pod. z vašeho dojmu a pocitu i když tratě a podmínky samo budou odlišné.
28. 2. 2019 18:45
1 0
My se na letošní sezónu moc těšíme. Fabie je taky svělé auto, máme tedy s čím srovnávat i co se týče ladění nastavení Pola pro český mistrák. A pokud Násir přijme naší výzvu a přijede se svým Polem R5 na Barumku, tak konečně se s ním budeme moci popasovat na našem hřišti a navíc ve stejných autech. Bude to skvělá sezóna. Díky za fandění!
28. 2. 2019 19:19
0 0
"Jenda posádka" - asi se dá číst mezi řádky, že Kopáček bohužel nic.
28. 2. 2019 19:23
0 0
No teda Násir na BR?Nějak se tim "svěťákům" u nás začíná líbitsmajlík.Loni Sordo.
28. 2. 2019 19:30
0 0
Původně napsal Martin K.
"Jenda posádka" - asi se dá číst mezi řádky, že Kopáček bohužel nic.
Nechte se překvapitsmajlík
28. 2. 2019 19:35
0 0
Martin K.:pokud mě paměť neklame Wenda v Racing21 nefiguroval.Byl v Duckracingteamu a tam šefuje p.Kačírek nemylím li-se.Takže "předčasně" nesmutni.
28. 2. 2019 20:14
0 0
Původně napsal hujer
Martin K.:pokud mě paměť neklame Wenda v Racing21 nefiguroval.Byl v Duckracingteamu a tam šefuje p.Kačírek nemylím li-se.Takže "předčasně" nesmutni.
Správná úvaha smajlík
28. 2. 2019 20:38
0 0
Že by druhé Polo pro Daniela Landu?
28. 2. 2019 20:48
1 0
4 Vojtanen: díky moc za vysvětlení i za perličku ze zákulisí smajlík a to, že Fera dal mistra a ty jen vicemistra úplně chápu, taky bych mu to nezapomněl smajlík
snad si dáte s Verčou repete a tentokrát i pro tebe smajlík
1. 3. 2019 07:06
0 0
Držím palce a doufám ve video s panem Čtvrtníčkem. Tak snad se dočkámsmajlík
1. 3. 2019 09:32
0 0
Držím palce smajlík
1. 3. 2019 10:26
0 0
V ME bude rozhodně komu fandit!
Mareš, Štajf, Cais, Semerád.
Nevíte, jak to vypadá u Jakeše? Ten na konci roku také několikrát zmiňoval, že by se chtěl v ME svézt.
2. 3. 2019 00:03
0 0
Samo držím palce, jen bych chtěl říct, že ve FR a BE těch Poloušů pár je, tak bych z toho nědělal zbytečnou senzacismajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama