Autoklub ČR - eWRC.cz
1. 3. 2019 17:03 − 4043× − 7

Výchova mládeže je prioritou Autoklubu ČR

Odstartoval nový projekt pro podporu těch nejmladších v motoristickém sportu pod názvem AUTOKLUB MOTORSPORT ACADEMY.

Jednou z priorit Autoklubu České republiky je výchova a podpora nových jezdců z řad dětí a mládeže. AUTOKLUB MOTORSPORT ACADEMY zastřešuje vzdělávání mladých talentů v rámci jednotlivých disciplín. Jednou z dílčích částí je AUTOKLUB KARTING ACADEMY.

Jak napovídá název, týká se tato odnož motokárového sportu. Hlavním motivem motokárové akademie je přiblížení této atraktivní disciplíny širší veřejnosti. Prostřednictvím grantu FIA bylo zakoupeno 16 nových motokár pro děti, které si tak bez nákladů na pořízení vlastní techniky můžou vyzkoušet a možná i odhalit své nadání pro motoristický sport. V rámci akademie se pak mohou účastnit pravidelných tréninků pod vedením zkušených lektorů. A motokáry jsou opravdovou vstupní branou do světa velkých závodů.

Díky spolupráci s Praga arénou je zajištěn výukový prostor v jedné z nejmodernějších motokárových hal v Evropě, kde mohou mladí závodníci pilně trénovat za každého počasí a pod odborným dohledem. Kurzy motokárové akademie jsou určené pro děti od 5 do 15 let.

„Výchově a podpoře mladých talentů se věnujeme už nějakou dobu. Ucelený vzdělávací systém pro motoristické nováčky byl vždy naší prioritou. Proto jsem rád, že můžeme představit Autoklub Motorsport Academy a jeden z pilotních programů, kterým je právě Autoklub Karting Academy. Chtěl bych poděkovat garančnímu fondu FIA za podporu našeho nového projektu. Motokáry jsou ideálním začátkem pro získání prvních jezdeckých zkušeností a návyků. Odchovaly už mnoho špičkových závodníků, důkazem čehož mohou být také dva naši loňští mistři světa, Patrik Hájek a Honza Kopecký, který mimochodem začínal také na motokáře,“ komentoval nový projekt prezident AČR – Jan Šťovíček.

„Každoročně vypisujeme minimálně třicet pět oficiálních termínů celodenního školení a výchovy mladých závodníků prvního stupně. A z každého ročníku vzejde několik opravdových závodníků, kteří pokračují dále a postupují do vyšších tříd. Program školení je složen z teoretické a praktické části, instruktory jsou aktivní nebo bývalí závodníci. Pro nejšikovnější účastníky je připraven individuální výukový program. Pokud odhalíme opravdový talent, je možné ho posunout přímo do sportovního týmu a odstartovat tak jeho závodnickou kariéru,“ popisuje detaily výuky šéftrenér akademie Petr Ulbert.

„Náš grantový program pomohl už několika zajímavým projektům. FIA s velkým zájmem podporuje a vychovává nové mladé závodníky napříč všemi členskými zeměmi. Takto zaměřené projekty jsou pro nás velmi důležité, což platí i o vaší Autoklub Karting Academy,“ doplňuje šéfka grantového programu FIA, paní Kate Robson.

Komentářů celkem: 7
1. 3. 2019 22:27
Upraveno 22:27
1 0
Teď ještě tu o Šípkové Růžence smajlík
2. 3. 2019 11:35
0 0
Tohle už tady přece bylo ne? Peníze se asi už rozdělily a teď se rozdělují nové (tentokrát granty z FIA), tak se to pošle zase někomu jinému, jistě šikovnějšímu? A po čase se zase s velkou slávou bude oznamovat start dalšího nového projektu pro naše nejmenší znovu s gloriolou “historického okamžiku”. Klasický příběh o přerozdělování. Nebo něco špatně chápu?
http://www.kartingovaakademie.cz/#uvod
2. 3. 2019 13:07
0 0
Původně napsal Fox
Teď ještě tu o Šípkové Růžence smajlík
A nebo tu o karkulce smajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlík
2. 3. 2019 17:54
0 0
bylo nebylo... tedy ono napřed bylo, ale pak nějak nebylo...smajlík
2. 3. 2019 18:47
0 0
řekl bych že napřed bylo ale pak na to nezbylo!Proč?Je už problematická otázka na pány ve vedení AČR.A stejně se nějakých čísel nedočkáme páč jsou tajemní jak hrad v Karpatech.
2. 3. 2019 21:38
0 0
Původně napsal hujer
řekl bych že napřed bylo ale pak na to nezbylo!Proč?Je už problematická otázka na pány ve vedení AČR.A stejně se nějakých čísel nedočkáme páč jsou tajemní jak hrad v Karpatech.
To je tak, když se páni ve vedení AČR až příliš věnují maminkám nadějných svěřenců smajlík pak je vše mnohem jednoduššísmajlíksmajlíksmajlík
5. 3. 2019 11:25
0 0
Proč já jim nevěřím? Nejspíš novej projekt vedení, jak "odklonit" státní dotace na práci s mládeží. Tak že nic novýho!!
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!