Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
3. 3. 2019 14:54 − 5306× − 3

Hyundai: Andreas není mezi třemi nejrychlejšími na asfalt

Ač měl ve smlouvě starty na všech letošních podnicích, na Tour de Corse se bude Andreas Mikkelsen na snažení Hyundai pouze dívat.

Při pohledu na časy a výsledky nezačíná norský jezdec letošní sezónu o moc jinak než vloni, protože na Monte Carlu sice nedojel, ale ve Švédsku byl opět na předních příčkách a obhajobu loňského bronzu mu nejspíše zhatila až týmová režie, když před sebe pouštěl Thierry Neuvilla. Poněkud překvapivě se však po severském dobrodružství objevila zpráva o tom, že Andreas Mikkelsen se na Tour de Corse nevešel do sestavy Hyundai a místo něj pojede Sébastien Loeb, jenž doplní Thierry Neuvilla a Daniho Sorda. Je sice pravdou, že loni byl na Korsice nejpomalejším jezdec s i20 WRC, ale například v sezóně 2017 dominoval za volantem Fabie R5 klasifikaci RC2, takže lze usuzovat na to, že tempo na asfaltu mu úplně nechybí. Jaké tedy byly důvody pro to, aby letošní Korsiku nejel, to už ozřejmuje vedení týmu.

Serveru autosport.com ke změně jezdecké sestavy řekl Andrea Adamo: "Platí mě za to, abych dělal rozhodnutí a to jsem taky udělal. Musím volit to, co je nejlepší pro Hyundai a podle papírových předpokladů je jednoduše vidět, že Loeb, Sordo a Neuville jsou nejsilnější asfaltové trio z našich jezdců. Mým cílem je zisk titulu ve značkách. Vyrůstal jsem za časů Lancie, tam jsou mé kořeny a důraz byl tehdy kladem na značkový titul. Takže bych měl celkem radost z prvenství mezi jezdci, ale nejvyšší prioritu má klasifikace značek," říká šéf Hyundai motorsportu a pokračuje s tím, že místo Korsiky se bude Andreas Mikkelsen účastnit šotolinového testu, "myslím, že je to nejlepší příležitost požádat Andrease k tomu, aby se soustředil na šotolinový test. Ten má pro tým velký význam, jelikož se budou zkoušet nové věci připravované k homologaci. Mám štěstí, že mám k dispozici dost jezdců, abych mohl dělat podobná rozhodnutí a myslím, že hodně lidí by bylo rádo v mé pozici, kde by mohlo pod sebou mít čtyři velmi silné posádky."

Jak se dále Andreas Adamo nechává slyšet, s norským jezdcem o jeho nestartu na Tour de Corse jednal a Andreas Mikkelsen má radost, že se místo startu může účastnit důležitého testu. "Každý na tom rozhodnutí hledá negativa, ale Andreas s Andersem vidí i to pozitivní, protože chápou, že jim důvěřuju a nominuju je tento důležitý test. Bavili jsme se o tom po předstartovním mexickém testu a na test se soustředí. Nejde o to, kolik rally odjedete a nebudu vytahovat na veřejnost, jak je přesně nastavená smlouva. Rád čtu a v jedné knížce se psalo, že pravda osvobozuje. Posádce jsem jasně vysvětlil můj pohled a důvody proč jsem tak učinil. Andreas s Andersem jsou chytří a jsou to profesionálové, takže tomu rozuměli a budou o to více soustředěni na to, aby absolvováním důležitého testu pomohli Hyundai v boji o titul mezi značkami," uzavírá šéf Hyundai motorsportu.

Komentářů celkem: 3
3. 3. 2019 18:27
0 0
Tak na papire je rozhodne Neuville, Loeb a Sordo na asfalte nejrychlejsi sestava. Vloni byl Sordo na Corsice rychlejsi nez Mikkelsen a Loeb byl prakticky na vsech RZ v top 3. Otazka je jaka bude realita letos, zvlast vzhledem k tomu ze to na zadne vylepseni auta pred Korzikou nevypada.

Mikkelsen byl s C3 taky v Nemecku druhy pred Ogierem a rok pote s I20 6. jako skoro nejpomalejsi WRC.
3. 3. 2019 18:36
0 0
No hlavně co si budem povídat, nemám moc šanci říct ne.
4. 3. 2019 14:53
0 0
Realita je takova, ze Mikelsen je jasne nejslabsi pilot ze sestavy hyundai. Staci se podivat na lonske vysledky. Otazkou je, jak na tom bude auto, citroen letos rozhodne spatne nevypada a toyota je zrejme nejsilnejsi....

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama