Březen, za kamna vlezem… a pořádně soupeřům zatopíme

Fanoušci adrenalinu a jízdy bokem zamíří v neděli 10. března tuto zimu již popáté na Autodrom do Sosnové u České Lípy…

…aby si poměřili své řidičské umění se stejně „postiženými“. Čeká na ně opět jiná varianta okruhu, tentokrát s více vracáky na ručku než obvykle. A proto věřím, že i diváci, fotografové a kameramani si přijdou na své.

Každý den se totiž nepoštěstí vidět budoucí hvězdy motorsportu, jak bravůrně zvládají silné stroje. Mezi ty nejúspěšnější jistě patří i náš největší současný talent, sedmnáctiletý Petr Semerád, který je momentálně v čele absolutního pořadí Autodrom rally série. Své rady mu nezištně předává několikanásobný Mistr České republiky v rally a táta v jedné osobě Pepa Semerád, který rád poradí i dalším závodníkům, jak správně projet zatáčky, aby se to projevilo na výsledném čase. Absolutně průběžně druhý Ondřej Šimek a třetí Václav Bumbálek však naši vycházející hvězdu řádně potrápí.

Ve 2WD je po čtyřech závodech ve vedení Leoš Hradil, který svoji historickou Škodu 1000MB vyladil k dokonalosti. Jeho největšími soupeři jsou druhý Lukáš Krupička a třetí Filip Strahal. A jestli myslíte, že musíte mít závoďáka, abyste uspěli, tak to není vůbec pravda. Třeba takový Filip Strahal se svým „závoďákem“ normálně přijede po ose z Prahe, přezuje správné pneu a vyhraje. Proč by se to nemohlo podařit 10. března třeba právě vám? Stačí jen najít odvahu a přihlásit se. Nemusíte zrovna mířit hned na absolutní vítězství, stačí když porazíte třeba souseda z ulice a skvěle si spolu zazávodíte a užijete si neděli plnou legrace. A třeba se při tom i něco naučíte, co se vám může hodit v běžném provozu, protože vždycky je dobré znát limity své a svého vozu.

O to, aby vaše závodění bylo bezpečnější se starají traťoví komisaři, přítomna je i sanita a rychlý vůz ARS. A kdyby vás to přeci jen začalo nudit, můžete si dát něco dobrého ve vyhřáté restauraci a rozebrat v teple průjezdy jednotlivých pasáží tratě se svými soupeři. Ke spokojenosti všech je jsou k dispozici i on-line výsledky a pro nejúspěšnější ve svých třídách je připraveno 30 pohárů.

Více informací včetně přihlášek, propozic, výsledků a akreditačního formuláře najdete na www.autoklubbohemiasport.cz, zajímavosti pak na facebooku www.facebook.com/autodromrallyserie.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!