Deštivý závod vyhrál Ondřej Šimek

Za vydatného deště se jel na okruhu v Sosnové již pátý, předposlední závod Autodrom Rally Série.

Ráno to sice vypadalo nadějně, a ještě na začátku měřeného tréninku byla trať suchá, avšak po zbytek dne už jen pršelo a pršelo. A protože na mokru to klouže a v Sosnové dvojnásob, nebyla po celý den nouze o množství smyků a krizovek. Všechny však tentokrát skončily jen drobnými oděrkami. Již od tréninku byl nejrychlejší Ondřej Šimek (Mitsubishi), který bezchybnou jízdou nedal soupeřům šanci a zvítězil o 4,5 sekundy před Václavem Bumbálkem (Mitsubishi). O necelou sekundu za ním v součtu časů 4 okruhů skončil Josef Šusta, který přijel otestovat svůj čerstvě dostavěný rallykrosový speciál Škoda Fabia S1600 čímž vyhrál i kategorii 2WD. Druhé místo ve dvoukolkách patřilo Leoši Hradilovi (Škoda), třetí byl navrátivší se Tomáš Jarosil (Citroen). Letos máme nové rozdělení vozů do jednotlivých tříd a je třeba říct, že se to osvědčilo, protože ve většině tříd jsou vyrovnané souboje doslova o každou setinku. Třídu 11 tentokrát opanoval Pavel Kolář (Škoda), druhý byl Michael Herman (Toyota) a třetí Adam Charvát (Škoda).

Ve třídě 12 zvítězil po souboji Marek Szekely (Peugeot) před Janem Klingerem (Škoda) a Vladimírem Čejkou (Škoda). I ve třídě 21 se bojovalo do poslední jízdy. Nakonec ze souboje vítězně vyšel Tomáš Jarosil (Citroen), druhý byl Filip Strahal (Honda) a třetí Marek Hons (Peugeot). Ve třídě 22 nedal nikomu šanci Josef Šusta (Škoda), druhý byl Leoš Hradil (Škoda) a třetí Lukáš Krupička (Ford). Ve třídě 31 byl nejrychlejší Martin Polák (Ford), druhý pak Aleš Dokoupil (Ford) a třetí Vilém Erben (Škoda). Vyrovnanou třídu 32 vyhrál Jiří Boček (Citroen) před Lukášem Krupičkou (Peugeot) a Janem Burgetem (Škoda). Třídu nejsilnějších „silničních“ dvoukolek vyhrál Michal Suk (Ford), druhý byl Jan Hálek (Porsche) a třetí Radovan Šimeček (Seat). Ve třídě 42 si to tradičně rozdávají dva majitelé silných BMW. Tentokrát byl rychlejší Tomáš Kudrna, před Janem Drážkem. Třetí Petr Matěcha (VW) vybojoval stupně vítězů o pouhé 4 setiny před Janem Zubatým (Citroen). Ani tentokrát nenašel ve třídě 51 přemožitele Václav Bumbálek (Mitsubishi), který porazil druhého Michala Nového a třetího Vladimíra Hanzla (oba Ford). Ve třídě 52 exceloval Ondřej Šimek (Mitsubishi), druhý byl Dan Skočdopole (Škoda) a třetí Jiří Kratochvíl (Mitsubishi).

I přes nepřízeň počasí se závod vydařil a věříme, že deštěm promočení pořadatelé to snad neodstůňou. Čeká nás už jen poslední, závěrečný závod Autodrom Rally Série 2018/19, který se uskuteční netradičně v sobotu 30. března.

Podrobné výsledky a další informace včetně přihlášky najdete na www.autoklubbohemiasport.cz

Sledujte též novinky na facebooku ARS https://www.facebook.com/autodromrallyserie

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!