Poslední závod klepe na dveře

Přijeďte otestovat závodní speciály před sezónou.

Poslední březnová sobota je již tradičně zasvěcena závěrečnému závodu Autodrom Rally Série. Nejen, že se bude rozhodovat o titulech ve třídách, kategoriích a absolutním pořadí, ale je to také možnost posledního svezení. Tuto akci již léta využívají závodníci z různých motoristických disciplín k otestování svých speciálů před sezónou a k návratu do závodního tempa po dlouhé zimní přestávce. Amatérským závodníkům se tak naskytne příležitost poměřit své síly s účastníky oficiálních seriálů vypsaných Autoklubem, nebo i FIA. Trať závodu bude opět z těch rychlejších, a tak věříme, že si každý účastník užije svou dávku adrenalinu.

Pojďme se ale teď podívat, jaké jsou šance jednotlivých závodníků. A začněme hned těmi nejrychlejšími, tedy absolutním pořadím. Tady to mají nejlépe rozjeto Petr Semerád a Ondřej Šimek. Pokud oba dorazí a skončí na bedně, ten úspěšnější se stane i absolutním vítězem seriálu. Pokud by ovšem ani jeden z nich nepřijel, může se z vítězství radovat i třetí Václav Bumbálek. Naproti tomu v kategorii 2WD je již rozhodnuto, protože Leoš Hradil má bezpečný náskok před druhým Lukášem Krupičkou, který však své druhé místo bude muset ještě potvrdit před dvojicí Filip Strahal, Tomáš Kudrna.

V kategorii 1 svedou o první místo souboj Dominik Nwelati a Marek Szekely (stejně tak i ve třídě 12), o třetí místo si to rozdají Marek Smolák a Pavel Kolář. Třídu 11 opanoval se svou historickou Škodou Pavel Kolář, který již nemůže být předstižen.

V kategorii 2 i třídě 22 je již vítěz znám a je jím Leoš Hradil. Stejně tak i ve třídě 21 již nemůže být sesazen z letošního trůnu Filip Strahal.

V kategorii 3 své průběžné vedení ještě musí Jiří Boček potvrdit ziskem alespoň pátého místa, v opačném případě by mohl být předstižen Janem Burgetem. Ve třídě 31 je to zatím vyrovnané mezi Vilémem Erbenem a Martinem Polákem. Ve třídě 32 má Jiří Boček již titul jistý.

V kategorii 4 stejně jako ve třídě 42 zuří souboj 2 rychlých BMW. Druhý Jan Drážek by musel zvítězit, aby předstihl průběžně prvního Tomáše Kudrnu. Ve třídě 41 si plným bodovým ziskem titul s předstihem zajistil Michal Suk.

V kategorii 5 i ve třídě 52 vítěz bere vše za předpokladu, že alespoň jeden z dvojice Petr Semerád, Ondřej Šimek dorazí. V opačném případě se bude radovat třetí vzadu – tedy Václav Bumbálek, který zároveň suverénně ovládl třídu 51.

O to, aby závodění bylo bezpečnější se starají traťoví komisaři, sanita a rychlý vůz ARS. On-line výsledky z dílny Viktora Trnky nám zpříjemňují každý závod a věříme, že i tentokrát budou bezchybné. Pořadatel přeje všem, ať si poslední závod užijí a ať se domů vrací plni dojmů. Krom dojmů si nejúspěšnější odvezou i spoustu krásných pohárů. Tuto sobotu jich rozdáme neskutečných 81.

Více informací včetně přihlášek, propozic, výsledků a akreditačního formuláře najdete na www.autoklubbohemiasport.cz, zajímavosti pak na facebooku www.facebook.com/autodromrallyserie.

Foto: Miloš Soška

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!